W Gliwicach 250 milionów na rowery, w Łodzi problemy z systemem [PRZEGLĄD PRASY]

Realizację projektu Łódzkiego Roweru Publicznego obserwują bacznie nie tylko jego entuzjaści... tymczasem w Gliwicach miasto chce stworzyć sieć bezpiecznych dróg rowerowych.

Konsultacje w łódzkim magistracie dotyczące Łódzkiego Roweru Publicznego pokazały, że realizację projektu obserwują bacznie nie tylko jego entuzjaści. Już dziś wiadomo, że nie da się pogodzić wszystkich interesów i niezależnie od formy, w jakiej ostatecznie ŁRP powstanie, i tak będzie mocno krytykowany - czytaj na lodz.gazeta.pl.

W Gliwicach już wkrótce może powstać sieć wygodnych i bezpiecznych dróg rowerowych. W planach jest stworzenie ponad 300 km tras komunikacyjnych. Projekty dróg dla rowerów w Gliwicach wykonała firma Inkom. - W ramach projektu powstał model systemu komunikacyjnego dla rowerzystów, który ma być równoprawny z systemem komunikacji samochodowej. Drugiego tak kompleksowego i szczegółowego rozwiązania dla miasto jako całości nie ma w całej Polsce - mówi Jan Gregorowicz, przedstawiciel firmy. Więcej na katowice.gazeta.pl.

Więcej o: