Lotto Poland Bike Marathon już 30 marca w Legionowie

W niedzielę 30 marca w Legionowie odbędzie się pierwszy etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Oddalone od centrum Warszawy o zaledwie 21 km Legionowo piąty raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike i po raz drugi stanie się inauguracyjną areną cyklu.

To będzie prawdziwe przywitanie wiosny na dwóch kółkach - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Do Legionowa zawsze wracamy z wielką przyjemnością. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka trasa niezwykle ceniona przez kolarskich maratończyków. Malownicza, pełna uroku, urozmaicona i jak na Mazowsze dość pagórkowata. Do przejechania spora liczba wąskich, krętych ścieżek w Legionowskich Lasach, techniczne zjazdy i podjazdy oraz wszystkie rodzaje nawierzchni.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (53 km), MINI (28 km) oraz FAN (7 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Legionowa w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

I etap LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Legionowie oraz Powiatem Legionowskim. Start i meta wyścigów znajdą się na Placu Kościuszki w Legionowie przy zbiegu ulic Handlowej i Kwiatowej.

BIURO ZAWODÓW

Legionowo (Miasteczko Poland Bike, Plac Kościuszki) - 29 marca (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 30 marca (niedziela) godz. 8.00-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.00-11.30 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.00-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN

11.15 - start dystansu FAN (7 km)

12.15 - ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI

12.30 - start dystansów MAX (53 km) i MINI (28 km) 12.45 - start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike 14.00 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross 15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy OLSH. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike ("kolarski makaron", ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci - Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Więcej o: