Rewolucja w Opolu, zmarnowane pieniądze we Wrocławiu, wypożyczalnia w Lublinie [PRZEGLĄD PRASY]

190 km dróg dla cyklistów ma powstać na terenie Aglomeracji Opolskiej w ciągu pięciu lat. Z kolei we Wrocławiu rowerzyści nie zostawiają suchej nitki na urzędnikach za projekt przebudowy ul. Okulickiego.

Opole:

190 km - tyle tras dla cyklistów ma powstać na terenie Aglomeracji Opolskiej w ciągu pięciu lat. W samym Opolu zaplanowano budowę 57 km nowych dróg rowerowych. Budowa całości ma kosztować blisko 60 milionów złotych. Plan jest ambitny, ale nie ma pewności, czy uda się go zrealizować - czytaj na opole.gazeta.pl.

Wrocław:

"Taki styl projektowania zdradza nieuleczalne naleciałości umysłowe rodem z PRL" - pisze portal Rowerowy.Wroclaw.pl. Rowerzyści nie zostawiają suchej nitki na urzędnikach za projekt przebudowy ul. Okulickiego na Zakrzowie.

"Już niedługo będziemy mogli podziwiać, jak koncertowo zmarnować 12,1 milionów złotych. Za tą kwotę przebudowana zostanie bowiem ulica Okulickiego - trasa wlotowa do Wrocławia z Pruszowic czy Domaszczyna" - pisze Radosław Lesisz z portalu rowerowego. Więcej czytaj na wroclaw.gazeta.pl.

Lublin:

Lublin podpisał umowę z firmą Nextbike, która zbuduje 40 stacji wypożyczalni rowerów i będzie nimi zarządzała. Pierwsze prace mają ruszyć już w marcu. Wypożyczalnia będzie gotowa pod koniec wakacji. Wiadomo, że pierwsze 20-30 minut przejażdżki będzie za darmo - czytaj na lublin.gazeta.pl.

Więcej o: