Trzeci sezon Veturilo. Rowery miejskie wrócą już 1 marca

Rowery Veturilo znowu będzie można wypożyczać od 1 marca. Za kilka dni firma Nextbike zacznie rozwozić rowery i uzupełniać terminale.

Rowery Veturilo znowu będzie można wypożyczać od 1 marca. Za kilka dni firma Nextbike zacznie rozwozić rowery i uzupełniać terminale.

"Jest już tak wiosennie. Może już czas, by zaczęło działać Veturilo?" - do "Gazety Stołecznej" dociera coraz więcej podobnych pytań. O termin uruchomienia wypożyczalni pytamy Łukasza Puchalskiego, pełnomocnika rowerowego ratusza.

- Rowery będzie można wypożyczać zgodnie z terminami zapisanymi w umowie z operatorem, czyli od 1 marca. Na wcześniejsze uruchomienie systemu nie mamy pieniędzy. Miesięczny koszt obsługi Veturilo to 575 tys. zł - mówi Puchalski. Dodaje, że pojawia się coraz więcej głosów, żeby system działał przez cały rok. - Na to jednak jest jeszcze stanowczo za wcześnie. Przypominam, że miasto wciąż nie ma zimą pieniędzy na odśnieżanie ścieżek rowerowych - zaznacza.

Do uruchomienia rowerowych wypożyczalni pozostało zatem zaledwie 10 dni. Na początku przyszłego tygodnia na ulicach zobaczymy już pierwsze przygotowania do startu Veturilo. W stojących przy stojakach terminalach zaczną być uzupełnianie elektroniczne panele, które wymontowano na zimę. Sukcesywnie w kolejnych stacjach będą też instalowane rowery.

Są szanse, że w tym roku system Veturilo jeszcze się rozrośnie. Nowe stacje planowane są m.in. na Mokotowie czy w Ursusie. Na ich otwarcie poczekamy przynajmniej kilka tygodni.

Tekst pochodzi z warszawa.gazeta.pl

Więcej o: