"Sezon", czyli downhillowa scena Polski [WIDEO]

Do niedawna chcąc oglądać zapierające dech w piersiach filmy o sportach ekstremalnych skazani byliśmy raczej na produkcje zachodnie. To się zmienia. Polska scena downhillowa pokazuje "Sezon" - pierwszy długometrażowy film o polskich zjazdowcach. Mamy go dla Was, w całości!

Autorem pierwszego długometrażowego filmu o polskiej scenie downhillowej (zjazd rowerowy) jest zaledwie szesnastoletni Kuba Gzela. Ze swoją kamerą Kuba odwiedził wszystkie edycje zawodów w Polsce oraz niezwykle szczęśliwą odsłonę Pucharu Europy w Pili.

W trwającym prawie godzinę filmie zobaczyć można czołówkę polskich zawodników, którym kamera przygląda się podczas indywidualnych treningów, zawodów Pucharu Polski oraz w ich wolnym czasie - zarówno wokół imprez rowerowych jak i w życiu prywatnym. Film ukazuje rywalizację jak i atmosferę jaka panuje w środowisku rowerowym. Realizacja filmu trwała od pierwszych przygotowań w marcu 2013 (treningi w San Remo) po ostatnie starty w sezonie pod koniec września.

SEZON from Kuba Gzela on Vimeo .

Zaproszeni do udziału w filmie zawodnicy to: Maciej Jodko, Michał Śliwa, Michał Gzela, Sławek Łukasik, Maciek Hojnor, Mikołaj Wincenciak, Arek Perin, Aram Raoof, Tomek Gagat, dziewczyny z Lolka Team, Sonia Skrzypnik, Bartka "Szczękiego" Krzystonia oraz profesjonalna ekipa Rockstar Diamondback z Anglii.

Premiera filmu którego tytuł nosi "Sezon" odbyła się 21 listopada 2013r. w kinie  Kijów. Centrum w Krakowie - Po projekcji, autor filmu został nagrodzony gromkimi owacjami na stojąco przez ponad siedemsetosobową grupę widzów.

Rafał Muszczynko

Więcej o: