Nextbike i rowerzyści razem dla WOŚP

Jak co roku, branża rowerowa i cykliści z polskich miast włączyli się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytowali przedmioty, organizowali przejazdy... Co dokładnie się działo w miniony weekend? A co dzieje się nadal?

Nextbike dla WOŚP

Rok temu Nextbike Polska, operator bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, dołączył do grona instytucji wspierających największą orkiestrę świata deklarując przekazanie dochodu z wypożyczeń 15 rowerów oznaczonych logiem i barwami WOŚP. Rowery te zaliczyły ponad 10 tysięcy wypożyczeń i 20 tysięcy kilometrów - to wkład rowerzystów miejskich z Opola, Poznania i Wrocławia, który przekłada się na 6 274 zł wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez firmę Nextbike.

Nowością, są licytacje przestrzeni reklamowo-informacyjnej na cały 2014 sezon na rowerach w Poznaniu, Opolu i Sopocie. Nextbike Polska przekaże na ten cel po 2 rowery w każdym mieście. Charakterystyczne "skrzydełka" chroniące tylne koło można wykorzystać nie tylko reklamowo. Można opublikować swój wiersz, wyznać miłość ukochanej, wesprzeć bliską sobie organizację pozarządową, pochwalić się wykonaną fotografią, etc. Grafikę na skrzydełkach wykona i zamontuje operator Nextbike Polska.

W tym roku Nextbike zlicytuje dodatkowo Złote Karty. Karty te będą voucherem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów oraz ułatwiających wypożyczanie rowerów dzięki natychmiastowej autoryzacji.

Rowerowe licytacje WOŚP

Cezary Zamana i jego zwycięska Merida z Tour de Pologne 2003Cezary Zamana i jego zwycięska Merida z Tour de Pologne 2003 fot. archiwum Cezarego Zamany

Na stronach www.wosp.allegro.pl można znaleźć też inne ciekawe licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na rzecz WOŚP licytowany był między innymi rower Cezarego Zamany, na którym jako ostatni Polak wygrał 10 lat temu Tour de Pologne. Żółto-czarna Merida znalazła nowego właściciela za 5200 złotych .

Licytowane były także części,m akcesoria, przeglądy w serwisach rowerowych. Specjalne szprychówki na rzecz WOŚP wykonały też Bydgoska Masa Krytyczna i Wolny Rower z Krakowa .

Pojechali rowerami na WOŚP

WOŚP. Masa krytyczna jedzie dla Orkiestry. BiałystokWOŚP. Masa krytyczna jedzie dla Orkiestry. Białystok Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Wieloletnią tradycją są również coroczne Rowerowe Finały WOŚP. Cykliści z Warszawskiej Masy Krytycznej organizowali taki przejazd już po raz dziesiąty. Trzygodzinny przejazd tradycyjnie zakończył się na Światełku do Nieba, po czym delegacja Masowiczy udała się do studia TVP.

Swój przejazd zorganizowało też stowarzyszenie Rowerowy Toruń. W liczącej 12 kilometrów Orkiestrowej Rowerowej Masie Krytycznej wzięło udział 130 rowerzystów i rowerzystek. Do puszek masowych wolontariuszy wpadło 923,92 złote.

Rowerowy peleton z okazji WOŚP można było też zobaczyć w Kaliszu. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów ruszyła o 8:00 spod kaliskiego Ratusza. Zawieźli Jurkowi Owsiakowi czek na 21 tysięcy złotych.

Rafał Muszczynko

Więcej o: