Premiera pierwszej tak obszernej monografii warszawskich cyklistów

W piątek o godzinie 19 w kawiarni "Nie zawsze musi być chaos" na Marszałkowskiej 19 odbędzie się spotkanie promocyjne książki "My, rowerzyści z Warszawy". To pierwsza i jedyna tak pełna monografia stołecznych cyklistów.

Książka, która powstałą dzięki zaangażowaniu Magdaleny Stopy i Federico Caponiego jest wyjątkowa pod wieloma względami. Jest pierwszą i jedyną tak pełną monografią warszawskich cyklistów. Obejmuje okres od XIX wieku aż po dzień dzisiejszy - opisując inicjatywy wciąż istniejące i ukazując bardzo różnorodne środowisko rowerowe w Warszawie. Książka powstała dzięki tzw. crowdfundingowi , co także nie jest typowe.

Zobacz też naszą recenzję książki "My, rowerzyści z Warszawy"

Także piątkowe spotkanie będzie pod wieloma względami wyjątkowe. O godzinie 19:00 w kawarni "Nie ziawsze musi być chaos" przy Marszałkowskiej 19 (wejście od Oleandrów) autorzy książki opowiedzą o kulisach jej powstawania, a także o samej Warszawie i stołecznym srodowisku rowerowym.

Swoją obecność na spotkaniu zapowiedziały też niektóre osoby w tej publikacji opisywane. Będzie to więc unikalna możliwość, by poznać przedstawicieli warszawskiego środowiska rowerowego reprezentujących bardzo różne jego nurty. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Agata Kowalska (prowadząca audycję "Skołowani"), Aleksander Buczyński (Zielone Mazowsze), Tadeusz Baranowski (Nocny Rower), Marek Utkin (konstruktor rowerów poziomych ) i Wojciech Kaszuba (Warszawska Masa Krytyczna).

Rafał Muszczynko

Więcej o: