Mistrzyni Świata - Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa w Polsce

Już w najbliższy weekend Wielki Finał Merida Mazovia MTB Marathon na Orlen Arena w Płocku z najbardziej utytułowaną zawodniczką na Świecie Norweżką Gun Ritą

Nadchodzący weekend będzie niesamowitym wydarzeniem dla kolarstwa MTB w Polsce. Nasz kraj odwiedzi najbardziej utytułowana kobieta w historii MTB. Gunn- Rita Dahle Flesjaa jest Mistrzynią olimpijską, 9-krotną mistrzynią świata, 8-krotną mistrzynią Europy, 4-krotną zdobywczynią kryształowej kuli Pucharu Świata, aktualną mistrzynią świata w maratonie MTB. Tytuł ten zdobyła jako pierwsza 40-latka w historii. W 2009 r. wprawiła w osłupienie nie tylko kolarski świat, zostając mistrzynią Europy zaledwie 6 miesięcy po urodzeniu syna. Legendarna Norweżka od lat ściga się w barwach Multivan Merida Biking Teamu. Najważniejsze światowe laury nie są jej jedyną dwukołową ambicją. Gunn-Rita Dahle Flesjaa mocno angażuje się w promocję amatorskiego kolarstwa i jazdy na rowerze dla wszystkich. - Rower to przygoda, świetny środek transportu dla każdego i przede wszystkim mądra inwestycja w swoje przyszłe i obecne zdrowie - podkreśla zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu.

Więcej o MTB czytaj w naszym dziale MTB .

Mistrzyni Świata w tegorocznym sezonie jest ambasadorką największego w Polsce cyklu maratonów rowerowych Merida Mazovia MTB Marathon, organizowanego przez Cezarego Zamanę. Norweżka weźmie udział w XVII finałowym etapie cyklu, który odbędzie się 6 października w Płocku na Orlen Arena. Razem z Cezarym Zamaną i innymi zawodnikami stanie na starcie około tysięcznego peletonu z numerem 1, specjalnie zarezerwowanym na to wyjątkowe wydarzenie. Jej obecność z pewnością doda zawodnikom sił do prawdziwej, sportowej rywalizacji.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa jako ambasadorka będzie uczestniczyła w dekoracji klasyfikacji generalnej cyklu, udzielała autografów na specjalnie przygotowanych na ta okazję pocztówkach.

Zapaszamy wszystkich fanów MTB na finał cyklu Merida Mazovia MTB Marathon do Płocka z Mistrzynią Świata Gunn-Ritą Dahle Flesjaa.

6 października, Płock - Orlen Arena, start maratonu godz. 11.00.

Szczegóły na stronie www.mazoviamtb.pl

Więcej o: