Ekstremalny piątek dla młodych rowerzystów na torze Kross Pumtrack w Szczytnie

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu w dniu dzisiejszym (20.09) szykuje się fantastyczna impreza dla miłośników rowerów ze Szczytna i okolic. Na nowo otwartym pumptracku - specjalnym torze do treningu i zabawy na rowerze - odbędzie się impreza promująca aktywne spędzanie czasu dla młodych miłośników rowerów. Zaplanowano m.in. zawody, pokazy jazdy wyczynowej oraz warsztaty rowerowe dla dzieci i młodzieży.

Na dużych i małych rowerzystów czeka w Szczytnie moc atrakcji. Od wczesnego popołudnia (start: godz. 13.00) będzie tam można obejrzeć jazdy pokazowe, wziąć udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży, a nawet spróbować swoich sił w amatorskich zawodach Jam.

"Celem imprezy jest promowanie aktywności na świeżym powietrzu, jazdy na rowerze i zdrowego trybu życia. Chcemy ułatwić młodym ludziom szlifowanie techniki jazdy w innych warunkach niż ścieżka rowerowa czy ulice - jazda na pumptracku jest wielką przyjemnością, ale nabyte na torze umiejętności mogą się bardzo przydać również podczas zwykłej jazdy po mieście" - wyjaśnia Arkadiusz Trzciński, przedstawiciel firmy Kross.

Pumptrack w Szczytnie działa od niedawna - pierwszy test toru odbył się podczas lipcowej imprezy Freestyle City Piknik Szczytno 2013. Oficjalna nazwa toru to Kross Pump Track - jego głównym sponsorem i współautorem pomysłu był bowiem największy polski producent rowerów, firma Kross. W projekt zaangażowani byli również przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Szczycieńskiego, zaś budowaniem toru zajmowali się wolontariusze ze stowarzyszenia Centrum Aktywizacji Projekt Wolnego Stylu.

Kross Pump Track znajduje się w ścisłym centrum miasta - to świetna, choć dość nietypowa lokalizacja, bo podobne obiekty zwykle budowane są na peryferiach miast. W Szczytnie jest inaczej - dzięki lokalizacji w centrum, dzieci i młodzież z różnych rejonów miasta mają wygodny dostęp do toru. Trenowanie na takim obiekcie wyrabia refleks, zmysł równowagi, obycie ze sprzętem oraz kondycję. Szczycieński pumptrack to dowód na to, że wystarczy pasja, wsparcie decydentów i już można budować ciekawe inicjatywy.

Więcej o: