Pracodawco zadbaj o swoich pracowników-rowerzystów. Gdańsk ogłasza konkurs

W Gdańsku rusza kampania społeczna zatytułowana "Rowerem do pracy". Gdański Urząd Miasta nagrodzi te firmy, które robią najwięcej dla swoich pracowników, którzy dojeżdżają rowerem do pracy.

To zupełnie nowa forma promocji komunikacji rowerowej w Gdańsku. - Wcześniej przetestowaliśmy ją na miejskich urzędnikach, nagradzaliśmy tych, którzy najczęściej dojeżdżali rowerem do urzędu - mówi Remigiusz Kitliński, gdański oficer rowerowy. - Teraz postanowiliśmy rozszerzyć akcję na całe miasto.

Konkurs jest skierowany do pracodawców. To oni muszą wykazać się inwencją i pokazać, co robią dla swoich pracowników, rowerzystów. Na początek pracodawca musi zgłosić chęć udziału w akcji i wypełnić specjalną ankietę. Ma w niej opisać co już zrobił dla pracowników, żeby dojeżdżali rowerem do pracy lub co zamierza zrobić. Chodzi m.in. o parkingi rowerowe, możliwość przebierania się oraz jakieś inne formy wspomagania osób dojeżdżających do pracy, takich jak kilometrówka.

- Inwencja pracodawców może być tutaj jednak nieograniczona - dodaje Remigiusz Kitliński. - Wiem na przykład, że wśród pracowników Zarządu Dróg i Zieleni, którzy dojeżdżają rowerem, losowany był zagraniczny wyjazd studyjny.

Ankiety należy wypełnić do 10 września. Później, do połowy września, biuro aktywności mobilnej Urzędu Miasta w Gdańsku wybierze te firmy, które wprowadziły najlepsze udogodnienia dla swoich rowerzystów. Z kolei od 20 września urzędnicy będą odwiedzali najbardziej rowerowe firmy.

- Wszyscy pracownicy, którzy tego dnia przyjadą na rowerach, otrzymają od nas upominki - markowe zestawy rowerowe - dodaje Kitliński.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz na stronie rowerowygdansk.pl

Artykuł pochodzi z trójmiejskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: