Wielki finał Eliminatora MTB w Dusznikach-Zdroju

W niedzielę 21 lipca Dusznikami zawładną kolarze. Wszystko za sprawą miejskiego wyścigu sprinterskiego "Duszniki City Race", będącego III edycją nowego w Polsce cyklu zawodów kolarskich "Eliminator MTB".

Dobiega końca tegoroczny cykl. Za nami trudna trasa w Toruniu i sprawdzona lecz tym razem niezwykle śliska runda w Lublinie. Sprinterskie wyścigi eliminacyjne to niewątpliwie przyszłość kolarstwa górskiego. Szybkość, dynamika, walka ramię w ramię - tego wszystkiego będą mogli doświadczyć zawodnicy i kibice podczas finału cyklu Eliminator MTB w Dusznikach-Zdroju.

Zawody są przewidziane dla osób powyżej 17 lat (od kategorii junior wzwyż). Prowadzone będą dwie kategorie: kobiety open oraz mężczyźni open. Ponadto wśród panów będzie podkategoria Masters (roczniki 1978 i starsze). Przed wyścigami finałowymi odbędzie się również wyścig dla dzieci. W każdym z poszczególnych wyścigów rywalizować będzie 4 zawodników, których w pierwszej rundzie rozstawimy zgodnie z rankingiem i losowaniem. Dwóch pierwszych na mecie przejdzie do dalszej fazy zawodów.

Runda licząca około 1000 m długości wyznaczona jest na Rynku i w jego okolicy. Nie zabraknie więc kostki brukowej, ostrych zakrętów, czy zjazdów po schodach. Zapowiadają się emocjonujące widowiska i zacięta rywalizacja, szczególnie, że na zwycięzców czekają oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, również nagrody finansowe.

Harmonogram zawodów:

godz. 8:30-10:00 - zapisy w biurze zawodów, godz. 10:00-11:00 - trening na trasie zawodów, godz. 10:30 - wydawanie numerów po losowaniu, godz. 11:00 rozpoczęcie zawodów, godz. 14:00 wyścig dla dzieci, godz. 15:00 wyścigi finałowe, godz. 16:00 dekoracja zwycięzców, losowanie nagród, zamknięcie imprezy,

Biuro zawodów mieścić się będzie na ul. Rynek

Szczegóły na www.eliminator-mtb.com

Więcej o:
Copyright © Agora SA