Veturilo znowu bije rekordy. Milionowe wypożyczenie!

23 czerwca o godzinie 18:00 miało miejsce milionowe wypożyczenie Veturilo. Rowery działające w systemie są wykorzystywane średnio po 4-5 razy dziennie. Z floty 2,5 tysiąca jednośladów korzysta już 117 006 warszawiaków.

23 czerwca o godzinie 18:00 milionowy klient Veturilo wsiadł na rower na ulicy Miodowej w Warszawie i pokonał nim dystans 1,9 km, mieszcząc się w pierwszych (darmowych) 20 minutach. Szczęśliwiec otrzyma od Nextbike voucher na bezpłatne przejazdy do końca roku, a od ZTM dodatkowo zestaw gadżetów rowerowych.

Do końca czerwca w Warszawie będzie funkcjonować 160 stacji Veturilo. Średnio rowery w systemie wypożyczane są około 12 tysięcy razy dziennie. Dotychczasowy rekord wypożyczeń wyniósł 14 978 w ciągu jednego dnia. Nextbike twierdzi, że przy takich statystykach warszawski system warto dalej rozwijać, możliwe że nawet podwajając liczbę rowerów, stacji i objętego systemem obszaru.

ZOBACZ TEŻ: Nextbike kontra Citybike - który system jest lepszy?

Zyski z wypożyczeń rowerów Veturilo wpływają do kasy miejskiej. Jest ich na tyle dużo, że system zaczyna generować zyski. "To ewidentny dowód na ekonomiczny sens idei roweru miejskiego zbudowanego w oparciu o zamówienie publiczne na dużą skalę. Początkowe nakłady inwestycyjne szybko się zwracają, a co więcej generują pozytywne zmiany związane ze stylem życia każdego z nas i realizują miejską polityką zrównoważonego rozwoju. Inwestycje w stacje rowerowe pozwalają odciążyć ulice z korków, a całe miasta z zanieczyszczeń i hałasu" - powiedział Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, największego, działającego od dwóch lat w Polsce systemu samoobsługowych stacji rowerowych.

Nie tylko Warszawa

Pierwszym miastem, które zafundowało swoim mieszkańcom miejskie wypożyczalnie rowerowe Nextbike był Wrocław. Funkcjonuje tam 200 rowerów oraz 17 stacji miejskich i 17 sponsorskich z dynamiką wypożyczeń 1000 dziennie. W Poznaniu 7 stacji i 80 rowerów stworzyło siatkę połączeń w ścisłym centrum. Opole dysponuje 14 stacjami i 149 jednośladami, które jeżdżą około 400 razy dziennie. Łączne wykorzystanie rowerów poza stolicą wynosi 40%. Nextbike Polska posiada ponad 3033 rowerów, 202 stacji, z których każdego dnia korzysta już ponad 177.000 użytkowników.

Wszystkie wypożyczalnie działają w ramach międzynarodowego systemu Nextbike, co oznacza, że użytkownik zarejestrowany do systemu w jednym mieście, może korzystać także z pozostałych systemów rowerów miejskich Nextbike - zarówno w Polsce jak i za zagranicą. Wystarczy jednorazowa rejestracja i użytkownik ma dostęp do 16.000 rowerów w 60 miastach na trzech kontynentach.

Aby wypożyczyć rower w ramach dowolnego systemu Nextbike należy zarejestrować się na stronie internetowej wybranego systemu miejskiego (Veturilo, WRM, PRW, Bemowo Bike lub Opole Bike) oraz wpłacić opłatę inicjalną. Rowery Nextbike można wypożyczać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a ich stacje zlokalizowane są w najpopularniejszych miejscach poszczególnych miast.

Więcej o: