Ponad 800 osób na starcie Bike Maratonu w Głuszycy

W sobotę 8 czerwca w Głuszycy rozegrana została III edycja Bike Maraton 2013, najpopularniejszej serii maratonów MTB w Polsce. Na starcie trasy poprowadzonej przez drogi i ścieżki Głuszyckiej Strefy MTB stanęło ponad 800 osób.

Punktualnie o godz. 11.00, strzałem z pistoletu startowego, Pani Burmistrz Głuszycy, Alicja Ogorzelec, dała sygnał zawodnikom do startu. Tradycyjnie na trasie do wyboru były trzy dystanse - Mini (Medano), Mega oraz Giga (Pedro's). Po całotygodniowych opadach zawodnicy musieli się mierzyć z bardzo nasiąkniętym i błotnistym podłożem co sprawiło, że większość uczestników wybrało dystans Mini (Medano).

Na najdłuższym, królewskim dystansie Giga - pod patronatem marki Pedro's zwyciężył Sebastian Swat (SWAT Team) , który uzyskał prawie 20 minut przewagi nam kolejnym zawodnikiem, którym był Michael Magur (Verge Sport) . Trzeci na mecie zameldował się Dariusz Poroś (MTB Votum Team) .

Wśród Pań na dystansie Mega najlepsza okazała się Aleksandra Dubiel , przed Aleksandą Misterską (MTB Votum Team Wrocław) i Marleną Droździok (SMKK Boltem Trek Legnica) .

W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie bezapelacyjnie zwyciężyli zawodnicy DSR Author - Paweł Wiendlocha przed Bartoszem Janowskim . Podium uzupełnił Marcin Wróbel (Im-Motion.pl).

Dystans Mini - Medano padł łupem Małgorzaty Podgórskiej (Sante BSA Pro Tour) i Sebastiana Wojtynka (Luks Azymek Zdzieszowice) .

W klasyfikacji drużynowej Open zwyciężyła drużyna MTB Votum Team Wrocław , w klasyfikacji sportowej - BGŻ Eska Team , w "muszkieterach" - Maxxis Wąs Pro-Dealer a drużynach młodzieżowych - UKS Kusy Przyłęk .

Prócz ścigania na głównych dystansach odbył się Dziecięcy Bike Maraton dla najmłodszych.

Już za 2 tygodnie 22 czerwca kolejna odsłona Bike Maraton, tym razem kolarze górscy spotkają się we Wrocławiu. Impreza w stolicy Dolnego Śląska będzie małym odpoczynkiem przed letnim ściganiem w górach.