Weekend Polska na Rowery: Statycznie i dynamicznie naraz

Rozpoczął się Weekend Polska na Rowery. W całej Polsce organizowane są liczne imprezy i wydarzenia. Rozmawiamy z Zbyszkiem Sasem i Piotrem Sudołem (*), organizatorami Rowerowej Fontanny.

ZOBACZ TEŻ: MAPA ROWEROWYCH IMPREZ NA WEEKEND POLSKA NA ROWERY

Skąd pomysł na zrobienie rajdu na rowerach stacjonarnych ?

Staramy się brać sprawy w swoje ręce i zgodnie z hasłem: "chcesz zacząć zmieniać świat - zacznij od siebie" po prostu działamy.

Mam uprawnienia instruktora indoor cyclingu, uczestniczyłem wielokrotnie w takich imprezach w innych miastach i marzyłem o naszym szczecińskim evencie. Poza tym przez pół roku w Polsce jazda na rowerze odbywa się wyłącznie w sali klubu fitness. Czas wyjść na zewnątrz.

Kto z wami "pojedzie"?

Czterdziestu miłośników fitnessu, którzy czują się na siłach uczestniczyć w czterogodzinnym treningu rowerowym na rowerze stacjonarnym. Taki trening jest odpowiednikiem przejechania dystansu równego 100 kilometrów w terenie. Spalanie kalorii podczas takiego wysiłku to wartość około - 2000-2400 jednostek.

Czyli nie będą to raczej początkujący ćwiczący?

Większość uczestników wydarzenia to osoby związane ze spinningiem. Będą to instruktorzy i regularnie ćwiczący klienci z klubów fitness.

Dlaczego promujecie rower?

Bo jazda na nim jest zdrowa, ekologiczna i naturalna. Bo kiedy zestresowane i otyłe społeczeństwo wsiądzie na rower i zacznie jeździć to ulepszy swój świat i świat dookoła siebie. Zainspirowaliście nas swoją akcją, dlatego zaplanowaliśmy Rowerową Fontannę właśnie na Weekend Polska na Rowery. Poza tym, jeśli można robić biznes i marketing na zdrowym trybie życia to my się pod tym zawsze podpiszemy obiema rękami. Mam na myśli oczywiście biznes i marketing mediów, bo my do tej imprezy oczywiście, pewnie, nieznacznie dołożymy ...

Organizatorzy Rowerowej Fontanny, Zbyszek Sas, Piotr Sudoł: Obaj są pasjonatami jazdy na rowerze w różnych jej formach (spinning, mtb, szosa, cross). Obaj są też ambasadorami miasta Szczecina i osobami kojarzonymi w mieście z licznymi rowerowymi projektami podróżniczymi i nie tylko (nagrody Podróż Roku Travelery 2011 i Podróż Roku Travelery 2012 przyznawane przez redakcje National Geographic, nagroda im. Tonego Halika, nagrody na Kolosach 2008, 2011).Inicjatorzy przedsięwzięcia "Afryka Nowaka" (projekt skojarzył 150 podróżników głównie rowerowych, którzy przez 2 lata 2m-ce i tydzień w formie sztafety odtwarzali w Afryce trasę Kazimierza Nowaka - którą ten pokonał samotnie w latach 1931-36) - www.afrykanowaka.pl

ZOBACZ TEŻ: Lista imprez na Weekend Polska na Rowery Kalendarz imprez rowerowych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.