Rozpoczął się czterodniowy maraton Gwiazda Mazurska

W czwartek 30 maja w Szczytnie w pełnym słońcu odbył się pierwszy etap czterodniowego maratonu ?Gwiazda Mazurska?. Blisko 250 zawodników wystartowało w jeździe indywidualnej na czas, pokonując dystans 5 kilometrów wokół jeziora Długiego.

Najlepszym zawodnikiem z czasem 07:7:17 w kategorii mężczyzn okazał się Michał Wyżlic (Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) , drugi był Radosław Gołębiewski ( TCC Jade Toruń) z czasem 00:7:22, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Macieja (WSKB Terbud Team) z czasem 00:07:29.

W kategorii kobiet najszybsza była Krystyna Żyżyńska (Mybike.pl) z czasem 00:08:51, drugie miejsce zajęła Aleksandra Rudzińska (Warszawa) z czasem 00:08:58, a trzecia Monika Wrona (Warszawa) z czasem 00:09:07.

Już 31 maja odbędzie się kolejny etap, o godz. 11 00 ze stadionu sportowego wystartuje maraton w Jedwabnie.  Zawodnicy będą mieli do wyboru aż trzy dystanse. Hobby, łatwa trasa licząca 10 kilometrów, polecana rozpoczynającym przygodę z kolarstwem terenowym, jak również dzieciom. Dystans Fit mierzący 32 kilometry nieco bardziej wymagający technicznie, do którego pokonania potrzebna będzie dobra kondycja. A dla specjalnie wytrzymałych i doświadczonych zawodników przygotowany został dystans Mega, mający 60 kilometrów.

W kolejnym dniu spotkamy się w Purdzie, finał odbędzie się w Nidzicy, gdzie po maratonie odbędzie się wręczenie pucharów oraz atrakcyjnych nagród. Zwycięstwo zapewnią sobie zawodnicy, którzy zbiorą największą liczbę punktów z poszczególnych etapów.