Odjazdowy Bibliotekarz na finiszu

Kampania Odjazdowy Bibliotekarz trwa w całym kraju od 1 maja. Do 9 czerwca 2013 roku w ponad 200 miejscowościach bibliotekarze i miłośnicy literatury wsiądą na rowery, by w ten nietypowy sposób promować książki i biblioteki.

Do dziś odbyło się już ponad 180 rajdów (m.in. Biała Podlaska, Gdynia, Jarocin, Kraków, Kórnik, Łódź, Poznań, Szczecin, Szczytno, Warszawa, Wrocław, Zabrze). Wydarzeniom towarzyszyły różne formy animacji czytelnictwa oraz udane próby integrowania społeczności lokalnych. Przy okazji przejazdów rowerowych organizowano akcje rozdawania i wymiany książek, gry miejskie, literackie konkursy z nagrodami, loterie fantowe czy spotkania autorskie.

Podsumowania przebiegu akcji można przeczytać na stronie i blogu. Warto także śledzić facebookowy profil Odjazdowego Bibliotekarza , na którym regularnie publikowane są relacje z poszczególnych miejscowości.

Organizatorami Odjazdowego Bibliotekarza są różnego typu biblioteki, ośrodki kultury, szkoły oraz organizacje pozarządowe. Wspólny cel i idea sprawiają, że kampania rozwija się z roku na rok, poszerza swój zasięg i w 2013 osiągnęła status akcji międzynarodowej . Koordynacją działań zajmują się Stowarzyszenie Bibliosfera.org, Fundacja Normalne Miasto-Fenomen oraz Stowarzyszenie Smartness.

Więcej o: