Konie w basenie i pierwsza edycja AZS MTB Cup

"Po czym poznać, że odbył się mecz w waterpolo?" Tym dowcipem-zagadką powitał zawodników spiker na szczycie góry Wdżar w Kluszkowcach, gdzie usytuowane były start i meta pierwszej edycji tegorocznego cyklu AZS MTB Cup.

Wyścig cross country był jedną z konkurencji w ramach weekendowego festiwalu Sony Vaio Joy Ride Fest 2013. Nad Zalew Czorsztyński zjechało setki wielbicieli dwóch kółek, w tym również kilkadziesiąt osób, szczególnie lubiący XCO.

Jako pierwsze na trasę ruszyły najmłodsze kategorie, czyli żak/żaczka, młodzik/młodziczka, którzy rywalizowali na skróconej pętli wokół szczytu góry Wdżar. Niedługo po nich wystartowali junior młodszy/juniorka młodsza i juniorka. Trzeci wyścig tego dnia to rywalizacja juniorów, U-23 i elity kobiet oraz kategorii masters. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Stefania Reszel z licznie reprezentowanego tego dnia KS Luboń Skomielna Biała . Druga na mecie Daria Gwiazdowska (KUL Lublin) była jednocześnie pierwsza w klasyfikacji AZS, bo należy pamiętać, że AZS MTB Cup to również Akademicki Puchar Polski w kolarstwie górskim.

Ostatni na starcie stanęli mężczyźni, którzy mieli do pokonania osiem rund trasy. Trasa - około dwukilometrowa, szalenie urozmaicona pętla, przecinała tor trialowy, zjazd fragmentem trasy DH, aby chwilę później ponownie wspinać się "pod prąd" innego fragmentu ścieżki DH, trawiaste trawersy, kamieniste zjazdy - to wszystko stanowiło o tym, że runda była bardzo trudna - szczególnie po dwudniowych opadach deszczu. Klasę pokazał Adrian Rzeszutko , który przyjechał z dużą przewagą nad drugim Albertem Głową . Podium w elicie mężczyzn uzupełnił Jakub Surówka . W kategorii U-23 triumfował Patryk Kaczmarczyk . Reprezentant Politechniki Wrocławskiej wygrał również klasyfikację AZS. Drugi dojechał Krzysztof Łukasik (Politechnika Warszawska/WKK) , a jako trzeci linię mety minął Mateusz Brzozowski z Uniwersytetu Warszawskiego .

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki we wszystkich kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi: okularami, odżywkami i suplementami diety, oponami, licznikami rowerowymi i wieloma innymi. Ci którzy zajęli miejsca poza podium mieli szansę na nagrody w losowaniu. Wśród cennych fantów znalazły się m.in. kaski, oraz pakiety treningowe od TrainWithWatts.

Kolejna edycja AZS MTB CUP zawita 20 lipca do Zieleńca w Kotlinie Kłodzkiej. Aha, puenta: " po koniach w basenie"

Więcej informacji na stronie www.azsmtbcup.com

Więcej o:
Copyright © Agora SA