Otwarcie sezonu w Kluszkowcach

W najbliższą niedzielę 26 maja odbędzie się I edycja tegorocznego cyklu AZS MTB Cup. Rywalizacja w Kluszkowcach to jedna z imprez w ramach Sony Vaio Joy Ride Fest.

Zawody będą wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze start i meta usytuowane będą na szczycie góry Wdżar. Poszczególne odcinki trasy to zjazdy i podjazdy każdym ze zboczy tego wzniesienia. To zagwarantuje niesamowitą widowiskowość imprezie, oraz odpowiedni poziom trudności. Po drugie nasz wyścig cross-country jest częścią największej imprezy rowerowo-muzycznej w Polsce, czyli Sony Vaio Joy Ride Fest. Po trzecie w miasteczku zawodów mieszczącym się na głównym parkingu przy dolnej stacji wyciągu, znajdować się będzie kilkanaście stoisk ze sprzętem a akcesoriami rowerowymi. Będzie można przetestować rowery, a także umyć i przesmarować własny jednoślad. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto zaznaczyć, że podczas festiwalu odbędą się wszelkiego rodzaju zawody w kolarstwie górskim (maraton, DH, enduro, dual slalom, pomp track, trial). Wisienką na torcie będzie z pewnością sobotni NS Bikes Slope Style, który w tym roku wchodzi w skład największego na świecie rowerowego cyklu The Freer ide Mountain Bike World Tour. Oznacza to, że możemy spodziewać się wysokich skoczni i latającej czołówki świata - swoją obecność potwierdził już lider klasyfikacji generalnej Sam Pilgrim.

W zawodach AZS MTB Cup może wystartować każdy. Zgłoszenia do wyścigu można dokonać na stronie www.azsmtbcup.com lub w dniu zawodów w Biurze Wyścigu, czynnym od godz. 8:00 (przy górnej stacji wyciągu). Zawodnicy z danej kategorii wiekowej muszą odebrać nr startowy najpóźniej na godzinę przed swoim startem.

Harmonogram startów:

Godzina 9:30 - start kategorii: żaczka, żak, młodziczka, młodzik;

Godzina 10.30 - start kategorii: juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka;

Godzina 11.30 - start kategorii: junior, U-23 K, elita K, Masters;

Godzina 13.30 - start kategorii: U-23 M, elita M

Więcej informacji na www.azsmtbcup.com

Więcej o: