Gorzów: 82 odjazdowych bibliotekarzy przejechało ulicami miasta [ZDJĘCIA]

W sobotę ulicami Gorzowa bibliotekarze, czytelnicy, a także miłośnicy rowerów pokonali na jednośladach blisko 25 km. Łącznie na trasie pojawiło się 82 uczestników.

W sobotę rano przy filii nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kombatantów zgromadziła się grupa rowerzystów, którzy wzięli udział w rajdzie.

Oficjalnego otwarcia gorzowskiej edycji "Odjazdowego bibliotekarza" dokonała Marzena Wysocka, wicedyrektor WiMBP.

Na pierwszej stacji zarejestrowało się 65 cyklistów, którzy przejechali całą trasę (blisko 25 km). Na kolejnych dołączyło jeszcze 17. Tuż po godz. 11 ubrani w pomarańczowe koszulki rowerzyści wyruszyli na ulice miasta. Trasa wiodła głównymi drogami, co zwróciło uwagę mieszkańców. W rajdzie brały udział osoby dorosłe, jak i dzieci. Najmłodszym uczestnikiem była trzyletnia Weronika, która przejechała całą trasę z tatą.

Podczas postojów na bulwarze wschodnim oraz przed budynkiem głównym WiMBP odbyły się konkursy. Wszyscy, który w nich uczestniczyli, otrzymali upominki. Na mecie przy bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się losowanie nagrody głównej w konkursie Rowerowej Gry Miejskiej. Rower górski (ufundowany przez firmę Enea Operator) wygrał Adrian Karasiński.

- Na koniec losowaliśmy jeszcze drobne upominki na podstawie numerków, które każdy uczestników otrzymał przy rejestracji. Było tego sporo, więc prawie każdy coś dostał. Zaraz potem musieliśmy kończyć, bo zjadały nas meszki. Uważam, że impreza była bardzo udana, a uczestnicy zadowoleni - powiedział Michał Słupczyński, koordynator gorzowskiej akcji.

W tym roku ogólnopolska akcja "Odjazdowego bibliotekarza" wystartowała po raz czwarty. W Gorzowie po raz pierwszy.

Artykuł pochodzi z gorzowskiego wydania lokalnego Gazety.

Zapraszamy do wzięcia udziału w weekendzie Polski na Rowery . Przyłączcie się do organizowanych imprez lub zróbcie własną. Więcej informacji TUTAJ .

Więcej o: