Deszczowa Inauguracja Bike Maratonu

W sobotę 11 maja w Zdzieszowicach na Opolszczyźnie zainaugurował sezon Bike Maraton, najpopularniejszy cykl maratonów MTB w Polsce. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, przy padających rzęsistym deszczu na starcie, u podnóża Góry Św. Anny, zameldowało się ponad 1200 zawodników.

Nasiąknięta ziemia i wszechobecne błoto sprawiły, że przyjemna dotąd trasa, stała się koszmarem. Trudne warunki sprawiły, że większość uczestników wybrała najkrótszy dystans Mini - Medano i na pierwszym rozjeździe skierowała się do mety. Królewski Dystans Giga - Pedros wybrało tylko 21 zawodników, którym należy się ogromny podziw za kilku godzinną bitwę z wszechobecnym błotem i zapychającym się sprzętem.

Najszybszym zawodnikiem na najdłuższym dystansie Giga - Pedros okazał się Mariusz Marszałek (Sante BSA Pro Tour) , któremu pokonanie trasy o długości 79 km zajęło ponad 4 godziny. Za nim na mecie pojawili się Tomasz Jajonek (DSR Author) i Tomasz Łukawski (xtrabike.pl) .

Wśród Pań rywalizujących w kategorii Mega Open , na dystansie 52 km, najszybsza okazała się Monika Żur (4F Racing Team) , przed Aleksandrą Misterską (MTB Votum Team Wrocław) i Anetą Imielską ( Polska Na Rowery) . W rywalizacji Panów na dystansie Mega najszybszy okazał się Paweł Wiendlocha (DSR Author) , przed Wojciechem Stawarzem (Gomola Trans Airco) i Piotrem Wilkiem ( DSR Author) .

Na najliczniej obsadzonym dystansie Mini - Medano tryumfowali Dariusz Poroś (MTB Votum Team Wrocław) i Monika Rapacz (RMF Rockstar Energy Drink) .

Najlepszą drużyną I edycji Bike Maraton 2013 została ekipa Gola Trans Airco , najrówniejszą (wygrana w kategorii Muszkieter) BGŻ Eska Team . W Klasyfikacji drużyn młodzieżowych zwyciężył MTB Sokół Vidioni Bralin .

Już za 2 tygodnie, 25 maja, kolejna edycja Bike Maraton. Tym razem spotykamy się na Bursztynowym Szlaku w Wieluniu. Malownicza trasa w zakolu Warty będzie ostatnim sprawdzianem formy przed wjazdem Bike Maratonu w prawdziwe góry.

Zdjęcia i galeria z maratonu na www.bikemaraton.com i Facebooku .

Więcej o: