Rusza Bike Maraton. Pierwszy etap w Zdzieszowicach

215! Aż 215 dni trwała zima w bikemaratonowym świecie MTB, aż tyle dni minęło od wielkiego finału sezonu 2012 w Hotelu Interferie w Świeradowie Zdroju. Na szczęście wyjątkowo długa zima odeszła w zapomnienie. W szkole trwają matury,w parkach kwitną kasztany, a na Opolszczyźnie złoci się już rzepak... więc czas na Zdzieszowice.

Po raz piąty kolarze górscy z całej Polski zgromadzą się u podnóża Góry Św. Anny by zmierzyć się z ciekawą i wymagającą trasą przygotowaną przez miejscowy Luks Azymek Zdzieszowice.

Niespodzianką dla uczestników będzie 1500 pamiątkowych koszulek T-shirt przygotowanych przez organizatora dla 1500 pierwszych kolarzy odwiedzających biuro zawodów w Zdzieszowicach.

W sobotę 11 maja, punktualnie o godz. 11.00 burmistrz Zdzieszowic Dieter Przewdzing oraz Maciej Grabek dadzą znak do startu pierwszego wyścigu sezonu 2013. Będzie to już 13 sezon Bike Maraton, najstarszego i najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce.

W tym roku na inaugurację organizatorzy tradycyjnie przygotowali trzy trasy o trzech różnych długościach i trzech różnych stopniach trudności. Najkrótszy dystans Mini, pod patronatem polskiego producenta rowerów Medano, liczy 25 km i jest do przejechania dla każdego kto ma rower i kask. Średni dystans Mega to 52 km, w tym roku trasa przeszła mały lifting w stosunku do roku ubiegłego, pojawiły się nowe podjazdy i wymagające zjazdy. Królewski dystans Giga, objęty w tym roku patronatem przez markę Pedros, producenta smarów i akcesoriów rowerowych, liczy 79 km i ponad 1800 m przewyższenia.

Ponownie w cyklu Bike Maraton wystartuje drużyna Polski na Rowery składająca się z czytelników Gazety Wyborczej. Nasza ekipa jeździ już drugi rok i w tym sezonie celuje podium w klasyfikacji Muszkieterów. Drużyna PnR, w której startują całe rodziny i cykliści różni wiekiem jest dobrym przykładem tego, że w cyklu Bike Maraton może wystartować każdy. Nie trzeba być ambitnym amatorem, który zimę spędza na siłowni ani inwestować w drogi sprzęt. Liczy się chęć, ambicja, oczywiście kondycja, która przychodzi wraz z kolejnymi startami, a przede wszystkim dobra atmosfera, na którą zawsze można liczyć podczas wyścigów Bike Maraton. Zachęcamy więc wszystkich, którzy chcieli spróbować, ale nigdy nie mieli odwagi by tym razem przystąpili do zawodów i spróbowali przejechać choćby najkrótszy dystans wyłącznie dla własnej satysfakcji.

Tradycyjnie po starcie dystansów głównych w miasteczku sportowym do boju ruszą przyszli adepci kolarstwa górskiego w Dziecięcym Bike Maratonie. A prócz wyścigu najmłodszych w miasteczku BM będzie można zobaczyć najnowszą kolekcję rowerów , akcesoriów i części rowerowych oraz uzupełnić energię odżywkami.

Gdy już wszyscy zawodnicy zameldują się na mecie, rozpoczną się dekorację zwycięzców I edycji BM2013 oraz tombola, czyli losowania nagród wśród wszystkich uczestników. A tym razem w tomboli - rower, aparat , zegarki, części i akcesoria rowerowe, kupony rabatowe oraz smary.

Szczegóły jak zawsze na www.bikemaraton.com oraz na Facebooku .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.