Kilka nowych tras dla rowerzystów powstanie w centrum Wrocławia

W pierwszej kolejności wykonany zostanie pas dla rowerów na skrzyżowaniu ulic Oławskiej, Skargi i Kazimierza Wielkiego. Pojawi się też sześć innych przejazdów rowerowych.

Konsorcjum firm Zaberd, Elektrotim i Rotomat rozpoczyna prace, które mają poprawić dostępność centrum dla rowerzystów. Najpierw powstanie przejazd rowerowy dla kierunku Galeria Dominikańska - centrum. Pas zlokalizowany będzie przy krawężniku po stronie galerii. Następnie przetnie wlot ul. Ofiar Oświęcimskich i skończy, włączając rowerzystów w ul. Kazimierza Wielkiego na wysokości Banku Polskiego. W pierwszym etapie przewidziane są prace rozbiórkowe przy krawężnikach, słupkach i murkach. W kolejnych tygodniach nastąpi montaż czterech sygnalizatorów oraz wykonanie nawierzchni ścieżki i oznakowanie poziome. Prace potrwają do końca maja.

W ramach zadania konsorcjum wykona też prace na skrzyżowaniu ulic:

* św. Antoniego i Kazimierza Wielkiego * św. Mikołaja i Kazimierza Wielkiego * bł. Czesława, Wita Stwosza, św. Katarzyny i pl. Dominikańskiego * ul. Kościuszki od Kołłątaja do Pułaskiego - wyznaczenie kontrapasa rowerowego * ul. św. Mikołaja - przebudowa ulicy polegająca na wydzieleniu trasy rowerowej oraz wyznaczenie kontrapasa rowerowego od ul. Rzeźniczej do ul. Nowy Świat. Koszt sześciu zadań to ponad 1,4 mln zł.

Artykuł pochodzi z wrocławskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: