Anna Szafraniec wygrywa Skandia Maraton Lang Team w Warszawie

Wieloletnia reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Anna Szafraniec, która w nowym sezonie startuje w barwach grupy Kross Racing Team, wygrała warszawską edycję Skandia Maraton Lang Team.

Ponad tysiąc zawodników, kilka tysięcy kibiców, niezwykle szybka trasa i miejskie krajobrazy stołecznych ulic nie przeszkodziły Ani Szafraniec dotrzeć do mety jako pierwszej kobiecie na najdłuższym dystansie Grand Fondo. Wielomiesięczne treningi i przygotowania oraz znakomita forma zawodniczki zaczynają przynosić efekty.

Podczas warszawskiej edycji, 27 kwietnia, zawody połączono z piknikiem ZDM na Agrykoli pod hasłem "Użyj dzwonka, poczujesz się pewniej", promującym bezpieczeństwo rowerzystów na drogach. Warszawa gościła zawodników Skandia Maraton po raz pierwszy od siedmiu lat istnienia tego maratonu. Rekreacyjny (na pierwszy rzut oka) charakter trasy przyciągnął rzesze nie tylko zawodowych kolarzy, ale również amatorów sportu rowerowego.

"Trasa była płaska, ale paradoksalnie przez to dość wymagająca, bo nie było zjazdów, a co za tym idzie momentów na odpoczynek. Trzeba było cały czas pracować", powiedziała złota medalistka mistrzostw świata w sztafecie MTB organizatorom maratonu. "Rywalizowałam z mężczyznami, więc było ciężko, ale to dla mnie świetne przetarcie przed następnymi startami" dodała zawodniczka Kross Racing Team.

Sezon 2013 ta utalentowana kolarka planuje poświecić na starty w wyścigach cross-country, zamierza też startować w zawodach Pucharu Świata, a także najważniejszych wyścigach klasy E1 XC. Szafraniec jeździć będzie na specjalnie przygotowanym przez Kross, 29 calowym rowerze Kross Level B+, a podczas treningów na szosowym Vento 4.0 z kolekcji 2013.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.