Rekordowa liczba zgłoszeń na Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Podczas zbliżających się mistrzostw 119 kobiet i 219 mężczyzn reprezentować będzie 50 uczelni wyższych z całego kraju. To rekordowe liczby w historii rywalizacji o miano najlepszych kolarzy wśród studentów.

Zgłoszenia wstępne dobiegły już końca. Czas teraz na imienne zgłoszenia, których termin mija 6 maja. Czy Weronika Rybarczyk i Marek Konwa obronią mistrzowskie tytuły? Przekonamy się o tym już 12 maja w Parku Paulinum w Jeleniej Górze . Poznamy wtedy również wstępny zarys warunków kwalifikacji na przyszłoroczne Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym. Nasza reprezentacja akademicka liczyć może po 6 kobiet i mężczyzn na MTB i po 4 kobiety i mężczyzn na szosę. Niewykluczone zatem, że tegoroczni zwycięzcy za rok będą rywalizować na tej samej trasie ze studentami z kilkudziesięciu krajów.

Dzięki wsparciu miasta Jelenia Góra na trasie tegorocznych mistrzostw będą mogli sprawdzić się również inni kolarze, dla których strome zjazdy i sztywne podjazdy nie są straszne. Do startu zapraszamy kobiety z kategorii U-23 i elita a mężczyzn z kategorii U-23, elita i masters. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody - więcej o nich w regulaminie dostępnym na www.amp-mtb.pl w zakładce "harmonogram".

To nie wszystkie atrakcje jakie przygotował organizator mistrzostw, czyli Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze. Podczas imprezy będzie możliwość testowania rowerów marki Canyon. Do testów szczególnie zapraszamy w piątek 10.04., gdyż wtedy trasa będzie przez cały dzień otwarta na treningi.

Więcej o: