Wielkie otwarcie Merida Mazovia MTB Martahon w Legionowie

Przedłużająca się zimowa aura opóźniła start rowerowego sezonu. Pierwszy maraton cyklu, otwierający dziewiąty sezon maratonów Mazovii, odbędzie się 21.04 w Legionowie, gdzie organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby 1 500 uczestników. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Legionowo oraz Starosta Powiatu legionowskiego.

Maratony Merida Mazovia MTB, organizowane przez Cezarego Zamanę to prawdziwe sportowe wyzwania, ale także możliwość by aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Bezpieczeństwo, odpowiednie zaplecze, atrakcyjne nagrody o wartości 200 tysięcy złotych w klasyfikacji generalnej oraz zróżnicowane dystanse gwarantują, że każdy wielbiciel jazdy na rowerze znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy zadbają o rozrywkę dla wszystkich dzieci, przygotowując namiot z zabawkami oraz mini-wyścigi. Na najmłodszych czekać będą rowerki biegowe oraz zamknięty tor Pucky Race.

Malownicza trasa w Lesie Chotomowskim z pewnością zapewni zawodnikom odpowiednią porcję wrażeń na otwarcie sezonu. Na trasę w Legionowie składać się będą szybkie dukty leśne, które wymagają szczególnej uwagi oraz szybkich reakcji. Wyzwanie to można porównać do słynnego Paryż- Roubaix, wyścigu na sekcjach kocich łbów, podczas gdy w Legionowie będą to sekcje wydm z korzeniami i piachem. Ponadto na uczestników czekać będzie wiele atrakcyjnych techniczne singiel trucków, przez lata wytyczanych w lesie przez cykl Mazovii. W niektórych miejscach można spodziewać się błota, będącego pozostałością roztopów po tegorocznej śnieżnej zimie.

Zawodnicy tradycyjnie będą mogli zdecydować się na jeden z trzech dystansów, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać wyzwanie dostosowane do swoich umiejętności. Dystans Hobby, który liczy 6 km, dedykowany jest dzieciom i ich opiekunom oraz młodszym zawodnikom. Fit, mający 32 km, to dystans dla średnio- zaawansowanych uczestników. Natomiast liczący 55 km Mega jest dystansem przeznaczonym dla wytrzymałych i doświadczonych zawodników. Na dystansie Mega zorganizowane będą aż trzy bufety z napojami izotonicznymi, wodą i batonami.

Zapleczem bazy zawodów będzie nowoczesny obiekt Areny Legionowo. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji specjalnie przygotowane zaplecze, posiłek, myjnie rowerową, a dla chętnych możliwość wypożyczenia roweru. Na terenie Areny znajdą się stoiska z odzieżą kolarską, odżywkami i częściami rowerowymi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rowerowej rywalizacji!

Start, meta i biuro zawodów: 21.04.2013 (niedziela), godz. 11.00, ul. B. Chrobrego 50 przy Arenie Legionowo.

Szczegółowe informacje na: www.mazoviamtb.pl

Więcej o: