Wpuszczą rowery na warszawską Starówkę? ZTM pyta mieszkańców

Urzędnicy zastanawiają się nad zniesieniem zakazu jazdy rowerem po Starym Mieście. Na stronie www.ztm.waw.pl można wypowiedzieć się w sondzie na ten temat.

Pełnomocnik rowerowy ratusza Łukasz Puchalski przyznaje, że Warszawa jest ostatnim dużym miastem, gdzie taki zakaz istnieje. We Wrocławiu nie można jeździć na rowerze jedynie na samym rynku. Mimo że rowerzyści od dawna walczą, by taki zakaz znieść także na warszawskiej Starówce, Zarząd Terenów Publicznych dotychczas nie zgadzał się na to. Pełnomocnik rowerowy nie wyklucza jednak, że to się zmieni. Urzędnicy zbierają opinie na temat. Na stronie www.ztm.waw.pl do 19 marca można wypowiedzieć się w sondzie, czy jest się za czy przeciw wpuszczeniu rowerzystów na Starówkę.

Według ostatnich analiz Biura Drogownictwa i Komunikacji wynika, że mimo zakazu rowerzyści i tak już jeżdżą po Starym i Nowym Mieście. Policja i straż miejska rzadko interweniują w takich sytuacjach. Okazuje się, że nie słychać o konfliktach między pieszymi i rowerzystami. Być może jednak zakaz zostanie utrzymany na uliczkach, gdzie ruch pieszych jest największy - zwłaszcza w weekendy - czyli na Świętojańskiej i Nowomiejskiej.

Artykuł pochodzi z warszawskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: