Rowery w Toku: Zapomniana elita

Program interwencyjny "Rowery w Toku" przedstawiamy historię roweru Triumph (43 lata), który żali się, że został zapomniany i porzucony.

O programie:

Rowery - nie tylko zimą - przeżywają naprawdę smutne historie. Są chowane do piwnic, zostawiane na balkonach, opuszczone, samotne, zaniedbywane, zapomniane. Jeszcze niedawno hołubione, teraz w zasadzie bezużyteczne, rdzewieją i wspominają czasy wiosennej i letniej chwały. Trzeba dać im głos. "Rowery w toku" to program interwencyjny, w którym wysłuchujemy tych historii i doradzamy, jak uporać się z problemami.

ZOBACZ TEŻ: Poprzednie odcinki "Rowerów w toku"

Zapomniana elita

"Kiedyś byliśmy elitą, dziś nawet o nas nie pamiętają" - żali się Trimph (43 lata). "Na początku myślałem, że to tylko na zimę, że to te, no, 'sezony'. Ale jest już ciepło, a ja wciąż stoję zapomniany" - dodaje po chwili.

Zdaniem Eksperta

Rafał Muszczynko, Polska na Rowery: Zapomniany, porzucony lub zamknięty w jakiejś komórce rower nie ma się nawet komu poskarżyć na swój los. Choć kiedyś mógł być elitą, za którą oglądano się na ulicy, dziś jego los jest smutny i samotny.

Właścicielu - tak nie wolno! Rower też ma swoje uczucia. Nie wolno go porzucać, zapominać o nim, upychać do jakiejś komórki. Nie wolno go traktować jak rzecz. To nieludzkie! Zwłaszcza teraz, gdy zaczyna się wiosna, każdy jednoślad marzy by być używany, zadbany i kochany.

Ekspert radzi

Wyjście jest tylko jedno - rower trzeba zabrać na przejażdżkę. Obowiązkowo! Pogoda dopisuje, wiosna za pasem - nie ma już żadnej wymówki!

W przypadku tak dostojnego jednośladu jak nasz dzisiejszy gość, odpowiednie są tylko najbardziej reprezentatywne ulice miasta, najładniejsze parki i najlepsze sklepy, najmodniejsze kluby i kawiarnie. Po prostu nie wypada inaczej. Ten Triumph tam najlepiej pasuje.

Rowery w Toku to program dla Was

Rowery w Toku to program interwencyjny, program dla Was. Chcesz, żeby Twój rower wystąpił w programie "Rowery w toku"? Masz do pokazania ciekawą historię, albo chcesz nagłośnić ważny społecznie problem? Zgłoś się do nas, opisz w kilku zdaniach historię krzywdzonego roweru i wyślij na adres rowery@agora.pl

p.s. Oczywiście to wszystko zabawa. Naszym celem jest jednak uświadomienie, że rower to nie tylko lato, dobra pogoda i wycieczki za miasto.

Więcej o: