Rowery w Toku: "Gruby" treking

Program interwencyjny "Rowery w Toku" z racji końca mrozów z tematów zimowych przechodzi na inne. W tym odcinku opowiemy o trekingu, który uważa, że w sakwach wygląda grubo i nieatrakcyjnie.

O programie:

Rowery - nie tylko zimą - przeżywają naprawdę smutne historie. Są chowane do piwnic, zostawiane na balkonach, opuszczone, samotne, zaniedbywane, zapomniane. Jeszcze niedawno hołubione, teraz w zasadzie bezużyteczne, rdzewieją i wspominają czasy wiosennej i letniej chwały. Trzeba dać im głos. "Rowery w toku" to program interwencyjny, w którym wysłuchujemy tych historii i doradzamy, jak uporać się z problemami.

ZOBACZ TEŻ: Poprzednie odcinki "Rowerów w toku"

"Gruby" treking

"Ubrany w sakwy i bagaże wyglądam grubo" - żali się treking (7 lat).

Zdaniem Eksperta

Rafał Muszczynko, Polska na Rowery: Może się wydawać, że rower objuczony sakwami i bagażami faktycznie wygląda ociężale. Prawda jest jednak inna. Żadne inne rowery nie są tak często fotografowane jak i pokazywane publicznie na pokazach slajdów jak rowery turystyczne. Na pewno nie jest więc to powód do kompleksów. Raczej do dumy!

Ekspert radzi

Właścicielu, jeżeli Twój rower ma podobny problem, nie staraj się mu nic tłumaczyć. Zamiast tego weź go na pokaz slajdów z jakiejś wyprawy rowerowej. W ostateczności pokaż mu zdjęcia z wyprawy Joachima po Australii . Jestem pewien, że gdy dowolny treking zobaczy identycznych jak on - podziwianych, obserwowanych i wielbionych przez tłum rowerzystów i ich jednośladów - na pewno przestanie mieć żal o objuczanie go bagażem.

Rowery w Toku to program dla Was

Rowery w Toku to program interwencyjny, program dla Was. Chcesz, żeby Twój rower wystąpił w programie "Rowery w toku"? Masz do pokazania ciekawą historię, albo chcesz nagłośnić ważny społecznie problem? Zgłoś się do nas, opisz w kilku zdaniach historię krzywdzonego roweru i wyślij na adres rowery@agora.pl

p.s. Oczywiście to wszystko zabawa. Naszym celem jest jednak uświadomienie, że rower to nie tylko lato, dobra pogoda i wycieczki za miasto.

Więcej o: