Rowery miejskie wracają na stacje. Już w piątek

Choć na ulicach leżą jeszcze resztki śniegu, lada dzień ruszy sezon dla cyklistów w Poznaniu. Od 1 marca znów można będzie wypożyczyć rowery na siedmiu stacjach NextBike'a.

80 rowerów wróci na swoje miejsca w siedmiu stacjach: na Dworcu Głównym PKP, na ulicy Półwiejskiej przy Starym Browarze, rondzie Rataje, rondzie Śródka, Małych Garbarach przy skrzyżowaniu z ulicą Garbary, ulicy 27 Grudnia przy skrzyżowaniu z ulicą Kantaka oraz na moście Teatralnym. System będzie działał do 30 listopada.

Przypominamy, że w Poznaniu darmowe jest pierwsze 20 minut jazdy rowerem. Za godzinę zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną 4 zł. Oddając rower, należy ponownie podać swój numer telefonu, PIN, potwierdzić zwrot roweru oraz przypiąć rower z powrotem do stacji. Istnieje możliwość uiszczenia ewentualnych opłat przelewem lub kartą kredytową.

Zarejestrować można się na stronie internetowej www.nextbike.pl .

Użytkownicy rowerów miejskich mogą korzystać z całego systemu zarządzanego przez NextBike, a więc także z wypożyczalni dostępnych m.in. we Wrocławiu czy w Warszawie. Ale w stolicy otwarcie sezonu przesunie się o kilka tygodni.

- Ze względu na opady śniegu, które opóźniły montaż stacji, musieliśmy przesunąć termin uruchomienia systemu w Warszawie. Tam powstanie 100 nowych stacji. W Poznaniu liczba stacji i rowerów pozostaje taka sama jak w poprzednim sezonie. Pojazdy są jedynie naprawione i odświeżone. Startujemy więc już 1 marca - mówi Anna Knowska z firmy NextBike.

Artykuł pochodzi z poznańskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: