Rowery w Toku: Czy to starość?

W dzisiejszym odcinku programu interwencyjnego "Rowery w Toku"przedstawiamy historię Składaka (23 lata), który obawia się, że jest stary.

O programie:

Rowery - nie tylko zimą - przeżywają naprawdę smutne historie. Są chowane do piwnic, zostawiane na balkonach, opuszczone, samotne, zaniedbywane, zapomniane. Jeszcze niedawno hołubione, teraz w zasadzie bezużyteczne, rdzewieją i wspominają czasy wiosennej i letniej chwały. Trzeba dać im głos. "Rowery w toku" to program interwencyjny, w którym wysłuchujemy tych historii i doradzamy, jak uporać się z problemami.

ZOBACZ TEŻ: Poprzednie odcinki "Rowerów w toku"

Starość

"Coś we mnie strzyka i stuka. Czy to starość?" - pyta Składak 23 lata obawiając się o swoją sprawność i zdolność do jazdy.

Zdaniem Eksperta

Rafał Muszczynko, Polska na Rowery: 23 lata to dla roweru z pewnością nie jest już wiek młodzieńczy. Nie znaczy to od razu, że Składaku, że w tym wieku powinieneś się czuć staro i wpadać w kompleksy. Nawet znacznie starsze jednoślady bez problemu jeżdżą bezawaryjnie służąc swoim właścicielom, o ile tylko się o nie odpowiednio dba. Ty też na pewno przejedziesz jeszcze wiele tysięcy kilometrów. Głowa do góry - wiek to nie jest problem!

Ekspert radzi

O ile wiek nic nie znaczy, o tyle martwiące może być natomiast strzykanie i stukanie - zwłaszcza metaliczne, wydobywające się z piast lub elementów napędu roweru. Może ono oznaczać problemy techniczne, często bardzo poważne. Ignorowanie sygnałów alarmowych jakie daje nam rower świadczą o naszym braku miłości do niego i mogą skończyć się poważnymi usterkami lub wręcz śmiercią techniczną roweru.

Każdy kochający swój rower właściciel powinien być szczególnie wyczulony na tego typu dźwięki i w razie potrzeby odpowiednio na nie reagować - usuwając przyczynę stuków i strzykania własnoręcznie lub oddając swojego towarzysza trasy w ręce specjalisty. W ten sposób zagwarantuje rowerowy długoletnie życie i brak kompleksów związanych ze starością, a sobie bezproblemową eksploatację i przyjaźń jednośladu.

Rowery w Toku to program dla Was

Rowery w Toku to program interwencyjny, program dla Was. Chcesz, żeby Twój rower wystąpił w programie "Rowery w toku"? Masz do pokazania ciekawą historię, albo chcesz nagłośnić ważny społecznie problem? Zgłoś się do nas, opisz w kilku zdaniach historię krzywdzonego roweru i wyślij na adres rowery@agora.pl

p.s. Oczywiście to wszystko zabawa. Naszym celem jest jednak uświadomienie, że rower to nie tylko lato, dobra pogoda i wycieczki za miasto. Rower to także zima, chlapa i problemy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.