Rowery w Toku: Rower stacjonarny

Kolejny odcinek naszego programu interwencyjnego "Rowery w Toku" poświęcamy rowerowi stacjonarnemu (6 lat), który boi się, że donikąd w życiu nie dojedzie.

O programie:

Rowery - nie tylko zimą - przeżywają naprawdę smutne historie. Są chowane do piwnic, zostawiane na balkonach, opuszczone, samotne, zaniedbywane, zapomniane. Jeszcze niedawno hołubione, teraz w zasadzie bezużyteczne, rdzewieją i wspominają czasy wiosennej i letniej chwały. Trzeba dać im głos. "Rowery w toku" to program interwencyjny, w którym wysłuchujemy tych historii i doradzamy, jak uporać się z problemami.

ZOBACZ TEŻ: Poprzednie odcinki "Rowerów w toku"

Rower stacjonarny

W dzisiejszym odcinku, oddajemy głos dość nietypowemu gościowi. Rower stacjonarny (6 lat) boi się, że donikąd w życiu nie dojedzie.

Zdaniem Eksperta

Rafał Muszczynko, Polska na Rowery: Cóż mogę powiedzieć naszemu dzisiejszemu gościowi? Uszy do góry! To nie cel podróży jest w życiu najważniejszy, lecz sama podróż - trasa i oczywiście to, z kim tą drogę dzielimy. Życie roweru stacjonarnego, choć rzeczywiście może wydawać się dość zasiedziałe, nie musi oznaczać, że stoi się w miejscu!

Nawet największe gwiazdy kolarstwa wsiadają czasem na rowery stacjonarne, dzięki czemu te stają się ważnym etapem w ich podróży na szczyt. Tak może być i w tym przypadku!

Ekspert radzi

Rowerowi stacjonarnemu wycieczek nie zapewnimy - taka już jego natura. Ale jako właściciele i tak mamy szerokie pole do popisu by urozmaicić mu (i sobie) życie. Możemy postawić rower przy oknie, by mógł razem z nami podziwiać krajobrazy za oknem. Gdy siadamy na rower stacjonarny, można też włączyć telewizor, lub puścić z Youtube nagranie z przejazdu rowerem po jakiejś ciekawej trasie. Jeżeli i to nam się znudzi pozostaje jeszcze lektura - dla roweru stacjonarnego nie ma nic lepszego niż czytanie na głos opowiadania z wyprawy w odległy zakątek świata podczas treningu.

Rowery w Toku to program dla Was

Rowery w Toku to program interwencyjny, program dla Was. Chcesz, żeby Twój rower wystąpił w programie "Rowery w toku"? Masz do pokazania ciekawą historię, albo chcesz nagłośnić ważny społecznie problem? Zgłoś się do nas, opisz w kilku zdaniach historię krzywdzonego roweru i wyślij na adres rowery@agora.pl

p.s. Oczywiście to wszystko zabawa. Naszym celem jest jednak uświadomienie, że rower to nie tylko lato, dobra pogoda i wycieczki za miasto. Rower to także zima, chlapa i problemy.

Więcej o: