Warszawski Oficer Rowerowy odbiera nagrodę za Veturilo

Łukasz Puchalski - niedawno powołany Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do spraw komunikacji rowerowej odebrał w poniedziałek "Stołka - nagrodę Gazety Stołecznej.

"Stołek" i "Noga od Stołka" to sposób w jaki warszawska Gazeta Stołeczna wyróżnia bohaterów swoich tekstów, ludzi którzy zrobili coś porządnego dla miasta lub niezbyt dobrze się zasłużyli.

W tym roku "Stołek" otrzymał Łukasz Puchalski, niedawno powołany Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do spraw komunikacji rowerowej . Nagrodę wręczono w uznaniu dla uruchomienia przez miasto systemu roweru publicznego Veturilo. Puchalski podkreślał, że nagroda dla Niego jest swoistym skrótem myślowym. - Nie tylko ja pracowałem na ten sukces - podkreślał.

Nagroda zaskoczyła Pełnomocnika, który nie wierzył w możliwość wygranej - Miałem innego faworyta. Nie liczyłem na "Stołek", tym bardziej że system Veturilo nie jest jeszcze skończony - mówił.

Puchalski jest pierwszym urzędnikiem w pięcioletniej historii nagrody wręczanej przez Gazetę Stołeczną, który ją dostał. To wyraźny sygnał w stronę Ratusza - inwestowanie w rowery jest przez mieszkańców doceniane. Warto to robić jeszcze intensywniej.

Veturilo będzie rozwijane

System, który ruszył w sierpniu, dziś może się pochwalić 56,5 tys. użytkowników i 290 tys. wypożyczeń. Choć w większości były to wypożyczenia darmowe (do 20 minut), do kasy miasta wpłynęło blisko 400 tysięcy złotych opłat za korzystanie z systemu. Władze Warszawy chwalą się, że pod względem wielkości jest to obecnie dziewiąty system na świecie.

Co ważne, Veturilo w 2013 roku zostanie bardzo mocno rozbudowane. Liczący obecnie 58 stacji i 1050 rowerów system w marcu 2013 roku będzie miał już 128 stacji i 2150 jednośladów.

Rafał Muszczynko

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.