Radom: Więcej bezpiecznych stojaków na rowery dla studentów

Kolejne miejsca parkingowe dla rowerzystów. Bezpieczne stojaki w kształcie odwróconego U postawił Uniwersytety Technologiczno-Humanistyczny. Od wiosny, kiedy "Gazeta" i Bractwo Rowerowe rozpoczęły akcję "Rowerem na zakupy", w mieście powstało aż 70 bezpiecznych miejsc parkingowych.

Tym razem do akcji przyłączył się Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny.

- W połowie wakacji zwróciliśmy się do władz uczelni z prośbą o ustawienie urządzeń przed obiektami, które jeszcze ich nie posiadały - mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego. - Reakcja na naszą prośbę była pozytywna i z początkiem roku akademickiego pojawiły się cztery stojaki w kształcie odwróconego U.

Studenci i pracownicy uczelni mogą bezpiecznie zaparkować rowery przez budynkami Olimpu (Malczewskiego 20a) oraz Rektoratu i klubu Alibi Malczewskiego 29). Przed pozostałymi budynkami uczelni: przy ul. Chrobrego i na Borkach stojaki już są.

Od wiosny, kiedy Bractwo Rowerowe i "Gazeta" rozpoczęły akcję "Rowerem na zakupy", w mieście przybyło już 70 bezpiecznych miejsc parkingowych. Stojaki postawiły: szpital na Józefowie (pięć stojaków), przychodnie Polmedic (cztery stojaki), Śródmieście 1 i Medicon (po dwa stojaki), Dom Weterana Walki i Pracy (trzy stojaki), Galeria Słoneczna (sześć stojaków), Vis a Vis (pięć stojaków) i Lidl przy ul. Głównej (cztery stojaki).

Namawiamy klientów, by składali w sklepach wnioski o montaż stojaków, a ich dyrektorów i właścicieli, by stawiali bezpieczne stojaki rowerowe i poinformowali nas o tym. Do akcji - mimo nazwy - mogą się też przyłączyć placówki zdrowia, instytucje kultury czy urzędy, które takich stojaków jeszcze nie mają. Wszystkie pozytywne zmiany opiszemy w "Gazecie".

Artykuł pochodzi z radomskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: