Radom: Znikają kolejne wyrwikółki. Rowerem do Lidla

Nowe i bezpieczne stojaki rowerowe stanęły niedawno przed sklepem Lidl przy ul. Garbarskiej.

- W połowie czerwca w ramach akcji "Rowerem na zakupy" wysłaliśmy pismo m.in. do Lidla Polska z prośbą o wdrożenie ogólnopolskich standardów dla parkingów rowerowych przed ich sklepami - mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego. - Szybko oddzwonił do mnie przedstawiciel firmy i obiecał przychylić się do naszego pisma. Pierwsze efekty są już widoczne przed sklepami w Radomiu, Lublinie i Warszawie. Wymieniono tam wyrwikółki na stojaki w kształcie odwróconego U.

Lidl zamierza sukcesywnie wymienić stojaki przy wszystkich sklepach sieci.

Do montażu prawidłowych stojaków udało się również namówić DPS przy ul. Wyścigowej. Tym razem to była wspólna akcja bractwa i czytelnika "Gazety", który zwrócił uwagę, że stojak stojący przed placówką nie jest przymocowany do podłoża, a dodatkowo jest w opłakanym stanie technicznym. "Przez to, że są to wyrwikółki, to widelce od rowerów niszczą się i rysują" - napisał w liście do bractwa. Jego członkowie oraz sam czytelnik "Gazety" namówili dyrekcję placówki do zmiany stojaków.

Od wiosny, kiedy Bractwo Rowerowe i "Gazeta" rozpoczęły akcję "Rowerem na zakupy", w mieście przybyło już 48 bezpiecznych miejsc parkingowych. Namawiamy klientów, by składali w sklepach wnioski o montaż stojaków, a ich dyrektorów i właścicieli, by stawiali bezpieczne stojaki rowerowe i poinformowali nas o tym. Do akcji - mimo nazwy - mogą się też przyłączyć placówki zdrowia, instytucje kultury czy urzędy, które takich stojaków jeszcze nie mają. Wszystkie pozytywne zmiany opiszemy w "Gazecie".

Artykuł pochodzi z radomskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: