Festiwal Filmów Rowerowych już za nami [WIDEO]

Pomysł zorganizowania Festiwalu Filmów Rowerowych pojawiał się w głowach wielu osób od dłuższego czasu. Ale dopiero nam udało się go zrealizować - mówi Lila Majchrzycka, jedna z organizatorek festiwalu zorganizowanego we współpracy z Akcją "Polska na Rowery".

Lila wie jak się poruszać w materii filmowej, Daria od wielu lat prywatnie i zawodowo związana jest ze światem kurierskim oraz "miejską kulturą rowerową" - kilka miesięcy temu postanowiły połączyć doświadczenia i wspólną pasję do jednośladów. Dzięki wsparciu Akcji "Polska na Rowery", udało się zamienić wizję w coś co przybrało ostatecznie kształt FFR.

Imprezy rowerowe wszelkiej maści cyklicznie się odbywają się w Warszawie, niemniej FFR pretenduje do miana najbardziej otwartego dla szerokiego grona odbiorców wydarzenia rowerowego. Co więcej - zazwyczaj "imprezy" rowerowe są powiązane z bardzo konkretną dyscypliną - np. mecze bike polo i skupiają się wokół czysto sportowych emocji takich jak rywalizacja i chęć wygranej.

- Dla nas punktem wyjścia był film i wokół filmowych sytuacji zbudowałyśmy cały program. Wynikało to z prostego faktu, że filmów "rowerowych" reprezentujących ze sobą wysoki poziom jest wiele, a miejsc żeby zorganizować profesjonalny pokaz na dużym ekranie można policzyć na palcach jednej ręki - mówi Lila Majchrzycka

Jednym z najbardziej znanych festiwali filmów rowerowych bez wątpliwości jest Bicycle Film Festival (BFF), który doczekał się swoich edycji w takich miastach jak : Nowy Jork, Tokyo, San Francisco, Londyn, Toronto, Barcelona i wielu wielu innych. BFF jest popularny na całym świecie dlatego, że rowery są integralną częścią kwitnącej kultury miejskiej, a jak wiemy nic nie działa tak nakręcająco jak cieszenie się z obrazków kultury, w której sami uczestniczymy.

FFR from FFR on Vimeo .

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania. Już planujemy kolejną edycję Festiwalu.

Więcej o: