Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej dla drużyny Polski na Rowery

Drużyna Polska Na Rowery złożona z czytelników Gazety Wyborczej i Sport.pl wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Muszkieterów podczas kończącego sezon Bike Maratonu w Świeradowie Zdroju. To kolejne "pudło" ekipy w tym sezonie, a do znakomitego wyniku drużynowego zwycięstwa na średnim dystansie w swoich kategoriach wiekowych dołożyły Iwona Jankowska i Aneta Imielska.

Równa jazda wszystkich zawodników we wszystkich wyścigach przełożyła się na bardzo dobre, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Muszkieterzy na 48 zgłoszonych drużyn. Punkty w niej przyznawane są gdy wystartuje co najmniej ośmiu rowerzystów, a ich zdobycz jest średnią z osiągów wszystkich uczestników w myśl zasady jeden za wszystkich - wszyscy za jednego.

Przypomnijmy, że Bike Maraton to największy cykl wyścigów MTB w sezonie. W tym roku liczył aż 14 eliminacji. Finałowa edycja w Świeradowie Zdroju zgromadziła na starcie prawie tysiąc zawodników, którzy wybierali jedną z trzech malowniczych tras poprowadzonych min przez Polanę Izerską, Izerską Halę, podjazd Samolot znany z tras biegowych i rozdroże pod Cichą Równią. Wielobarwny peleton podziwiały grupy turystów, których przetaczające się chmury i wiatr nie zraziły do pieszych wypraw.

Na poszczególnych dystansach triumfowali faworyci: najkrótszy dystans (29 km) wygrał Piotr Iciaszek z Wałbrzycha, średni (42 km) Bogdan Czarnota , a na najdłuższym (66 km) zwyciężył Bartosz Janowski z Krakowa.

Wieczorem podczas imprezy wieńczącej cykl Bike Maraton przy hotelu Malachit wręczono nagrody dla najlepszych 10 zawodników w każdej kategorii oraz wylosowano uczestnika, który odebrał budzący emocje na scenie, wart 36 tysięcy złotych rower Scott Scale 899.

W drużynie Polska Na Rowery jeżdżą: Małgorzata Rajczyba, Aneta Imielska, Iwona Jankowska, Dariusz Krawczyk, Wojciech Gloc, Mirosław Marczak, Wojciech Kamysz, Rafał i Krzysztof Koczela, Antoni i Maciej Popko, Paweł i Adam Leńczyk, Marek Makowiecki Bartosz Idczak i Michał Poroszewski.

Drużynę PnR wspomagali organizatorzy cyklu Bike Maraton, firmy Enervit i Arctica oraz sklep Rovelove

Więcej o: