Wielki Finał Merida Mazovia MTB Marathon: Kolarze na finiszu

7 października 2012 roku - ta data zapisze się w pamięci wszystkich kolarzy-amatorów. W Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się Wielki Finał Merida Mazovia MTB Marathon. Zawody te będą ukoronowaniem całego sezonu i ostatnią w tym roku szansą, by spróbować swoich sił w rywalizacji z najlepszymi.

W dotychczasowych czternastu tegorocznych rundach wystartowało już niespełna 15 tysięcy osób. Każdorazowo impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miast, w których odbywały się starty, jak i wśród "stałych" zawodników i ich rodzin, którzy odwiedzali tereny województwa mazowieckiego, ale także świętokrzyskiego, warmińsko - mazurskiego, kujawsko - pomorskiego czy podlaskiego. Dzięki tak dużej różnorodności każda z rund miała swój unikalny, regionalny charakter. Dzięki temu cykl cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród miłośników dwóch kółek i ich rodzin.

Trasa ostatniego w tym sezonie etapu będzie podzielona na cztery trasy. Dystans Hobby (9 km) jest przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych zaczynających swoją przygodę z kolarstwem terenowym. Jego płaski przekrój powoduje, że trasa jest idealna dla najmłodszych, nawet tych, którzy nie posiadają rowerów górskich. Te przydadzą się na dłuższych dystansach.  Wówczas nawet trudniejsze fragmenty trasy, dzięki zastosowaniu w rowerach górskich szerokich opon, nie sprawią im większych problemów.

Dystans Fit (32 km) to trasa nieco bardziej wymagająca, przeznaczona dla osób, które mają za sobą pierwsze starty. Ostre skręty wymagają większej koncentracji. Dystanse Mega (56 km) oraz Giga (70 km) ze względu na długość i wyższy stopień trudności są domeną doświadczonych zawodników. Obie trasy wymagają od kolarzy olbrzymich umiejętności, a co za tym idzie - ich pokonanie sprawia największą satysfakcję.

Jak na Finał przystało podczas ostatniej edycji odbędzie się Oficjalna Dekoracja Klasyfikacji Generalnej cyklu, a było o co walczyć, pula nagród od Sponsora Tytularnego firmy Merida Polska wynosi 200 tys. zł. Podczas finałowej edycji, oprócz zwycięzców w kategoriach wiekowych na poszczególnych dystansach, poznamy zwycięzców klasyfikacji Rodzinnej, Ligi Auto Land, czy poznamy najlepsze  Drużyny. Szykuje się wyjątkowa rowerowa impreza.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na www.mazoviamtb.pl

Więcej o: