Szczecin: Biurokracja pokonana. Cafe Rower będzie mogła działać na Jasnych Błoniach

Właściciel kawiarenki zbudowanej na rikszy będzie mógł legalnie sprzedawać kawę na Jasnych Błoniach. W poniedziałek będzie miał już zgodę Zakładu Usług Komunalnych, który administruję parkiem.

- Złożyłem wniosek, o który mnie poproszono i czekam tylko na wydanie oficjalnego pozwolenia - mówi Jarek Malejewski, właściciel Cafe Rower. - Najpóźniej w poniedziałek będę już mógł jeździć i sprzedawać kawę na Jasnych Błoniach .

To finał sprawy, która poruszyła wielu szczecinian. Jarek Malejewski na Jasnych Błoniach podjeżdżał do spacerowiczów, osób wypoczywających na ławkach. Proponował kawę i herbatę. W środę wieczorem ogłosił na facebooku, że ZUK zabronił mu tej działalności na terenie parku. Wcześniej próbował uzyskać zgodę w zakładzie ale usłyszał, że nie ma takiej możliwości. Kiedy o jego problemie zrobiło się głośno okazało się, że jednak jest wyjście z sytuacji. Jarka wsparły setki szczecinian. W czwartek po południu przy jego kawiarence ustawiła się długa kolejka. Właściciel Cafe Rower rozdając kawę zbierał podpisy popierające jego przedsięwzięcie. Szczecinianie czekają na kawę życzyli mu sukcesu w walce z urzędową machiną. I udało się.

Artykuł pochodzi ze szczecińskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: