Festiwal Filmów Rowerowych: Jakie filmy zobaczysz?

Festiwal Filmów Rowerowych już w najbliższy weekend w Warszawie. Oprócz wielu wspaniałych atrakcji i eventów, odbędą się pokazy rowerowych filmów. Oto lista produkcji, które można będzie obejrzeć.

ZOBACZ TEŻ: KONKURS POLSKI NA ROWERY - WYGRAJ BILETY NA FESTIWAL FILMÓW ROWEROWYCH.

LINE OF SIGHT

reż. Lucass Brunelle, USA, 60 min

Lucass Brunelle to osoba której nie trzeba przedstawiać w rowerowym świecie. To człowiek - legenda który przemierzył niezliczone ilości kilometrów pedałując poprzez najróżniejsze zakątki świata z własnoręcznie przyczepioną do kasku kamerą, dokumentując miejsca, ludzi i wydarzenia które układają się w obraz tego czym miejsca i społeczności rowerowe są dzisiaj. Line of Sight to długo oczekiwany efekt wieloletniej pracy Lucasa; setek godzin materiału na którym uwiecznił on esencję miejskiej kultury rowerowej i kurierskiej nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, skąd pochodzi ale również z Meksyku, Grecji, Gwatemali, Anglii, Japonii i nawet wielkiego muru w Chinach.

HIT EM IN THE MOUTH

reż Erin O. Kay, USA 2012

Film dokumentuje rowerową społeczność skupioną wokół Bike Polo w Seattle.

Drużyna Team Smile walczy o mistrzowski tytuł na Krajowych Mistrzostwach Bike Polo oraz o prawa do używania przestrzeni do gry w swoim mieście. Dokument powstał na bazie 60 godzinnego materiału kręconego na przestrzeni lat co pozwala na na retrospektywę od początków tej dyscypliny, poprzez moment w którym osiągnęła ona popularność oraz jej dalszy rozwój, zaangażowanie graczy i podnoszenie się poziomu gry.

MURDER OF COURIERS:

reż. Neil Brill, Tom Macleod, Kanada 2012

"Murder of Couriers" to film, na który środowiska kurierów rowerowych czekają od dłuższego czasu. Ten pełnometrażowy obraz został zrealizowany przez kurierów, o kurierach i jak podkreślają autorzy - dla wszystkich. "Murder of Couruers" daje szansę przyjrzeć się życiu kurierów tak blisko jak to tylko możliwe - codzienna praca, pasja, nocne alleycaty, suto zakrapiane imprezy, piątkowe mecze bike polo, konfrontacje na ulicach i refleksje dotyczące wyboru takiego, a nie innego stylu życia. Powstały z perspektywy uczestniczącej, "Murder of Couriers" nie jest idealistyczną wizją tego dość hermetycznego środowiska, ale szczerym, pozbawionym zbędnego koloryzowania obrazem z całą plejadą elektryzujących postaci.

SUNDAY IN HELL

reż.J?rgen Leth, Dania 1976, 111'

Trasa klasycznego wyścigu rowerowego Paryż-Roubaix jest jedną z najtrudniejszych, a wyścig trwa zaledwie jeden dzień. Widzowie oglądają znanych na całym świecie kolarzy, począwszy od porannych przygotowań na obrzeżach Paryża, aż do mety w Roubaix, gdzie sportowcy po zakończonym wyścigu biorą prysznic. Kamery ustawione na całej trasie, pozwalają widzowi w bardzo szczegółowy sposób prześledzić wszystkie ruchy i gesty sportowców. Mimo oszczędności formy i komentarza, widzimy wyraźnie, co decyduje o zwycięstwie i jak smakuje porażka.

RIDING THE LONG WHITE CLOUD

reż. Alex Craig, USA 2009, 44 min.

Rejestracja 12 dni rowerowej podróży po Nowej Zelandii. Pasjonaci deskorolki, zawodowi deskorolkarze: Kenny Anderson, Cairo Foster, Chris Haslam, Rick McCrank, Silas Baxter Neal, John Rattray, Keegan Sauder. 500 kilometrów pedałowania, rewelacyjne pejzaże, deskorolkowe triki - najlepsza zimowa odtrutka!

Pewnie zastanawiacie się gdzie jesteśmy. Nowa Zelandia - kraj Długiej Białej Chmury. Postanowiliśmy przejechać rowerami z północy na południe wyspy, a po drodze jeździć na deskach. W imię wolności, samowystarczalności i bo lubimy wyzwania. Ja będę miał frajdę, mam nadzieję że wy też. Rick McCrank

ZOBACZ TEŻ: PROGRAM FESTIWALU FILMÓW ROWEROWYCH

Więcej o: