Warsaw Open: międzynarodowe zmagania Bike Polo

16 najlepszych drużyn z Europy, rowery, kij, 50 meczy do rozegrania. To właśnie Warsaw Open, druga edycja międzynarodowego turnieju Bike Polo. Zawody odbędą się miedzy 29 a 30 września na warszawskim Torze Łyżwiarskim Stegny.

W tym roku naprzeciw sobie staną m.in. zespoły z Polski, Dani, Litwy, Francji, Holandii oraz Anglii. Gra toczy się pomiędzy dwiema drużynami o trzy osobowych składach. W sumie rozegranych zostanie około 50 meczy. Na twardej nawierzchni boiska obie drużyny mają takie same szanse na zwycięstwo. Decydujące są umiejętności.

Dyscyplina Bike Polo powstała w 1886 roku w Irlandii, zainicjowana przez emerytowanego kolarza. Na początku grano na boiskach trawiastych, o wielkości boisk do piłki nożnej.

Obecnie sport ewoluował do wersji miejskiej, boiska są mniejsze, a ich nawierzchnia twarda jak do np.: koszykówki, czy hockey'a. Prestiż sportu wzrósł, gdy przedstawiono go na zawodach Olimpijskich, na początku XX wieku.

Sport ten bije rekordy popularności w Ameryce Południowej. W Polsce gra na dobre rozpoczęła się w 2004 roku, od tego czasu zdobywa coraz więcej sympatyków, kibiców i uczestników.

Najstarszymi ośrodkami tego sportu w naszym kraju są Warszawa oraz Kraków. Od roku w polo na rowerach gra również 9 innych miast.

Organizatorem tegorocznego turnieju jest Stowarzyszenie Polish Hardcourt Bike Polo. Jego założycielka, Sabrina Staniewska opowiada czym jest i jak grać w polo na dwóch kółkach.

Warsaw Open - dowiedz się więcej.

Więcej o: