Zostań rowerowym olimpijczykiem

Każdy, kto uwielbia swój rower i zawsze chciał wystartować w olimpiadzie, ma teraz szansę spełnić swoje marzenia. Biorąc udział w rozpoczętym 27 lipca Rowerowym Konkursie Olimpijskim, można wygrać m.in. trening z kolarskim mistrzem Polski, zwycięzcą Tour de Pologne, Cezarym Zamaną, wstęp na zamknięte testy rowerów Merida oraz nagrody rzeczowe.

Aby zostać rowerowym olimpijczykiem, należy zrobić zdjęcie podczas uprawiania jednej z dyscyplin olimpijskich na rowerze. Mogą to być zapasy, badminton, a nawet pływanie synchroniczne - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Zdjęcie trzeba przesłać, korzystając z aplikacji olimpijskiej umieszczonej na profilu Merida Polska na Facebooku . Laury zapewni największa liczba głosów oddanych na rowerowe zdjęcie.

Nagrodami są m.in. trening z kolarskim mistrzem Polski (1999 r.) i zwycięzcą Tour de Pologne (2003 r.) Cezarym Zamaną, start w Merida Mazovia MTB Marathon czy udział w zamkniętych testach rowerów Merida z kolekcji 2013 we wrześniu br. Wiśle. Rowerowi olimpijczycy walczą także o nagrody rzeczowe, takie jak strój Multivan Merida Biking Team, drużyny mistrzów świata i mistrzyni olimpijskiej w kolarstwie górskim, komplet wysokiej jakości opon lub kask. Zdjęcia dotychczas zgłoszone do konkursu przedstawiają m.in. takie sporty, jak badminton, łucznictwo, podnoszenie ciężarów, ale też kolarstwo w różnych odmianach.

Rowery na medal

Zmagania w Rowerowym Konkursie Olimpijskim rozpoczęły się 27 lipca i Zpotrwają do 12 sierpnia, dokładnie tak jak olimpiada w Londynie. Organizatorem konkursu jest Merida Polska, wyłączny dystrybutor rowerów, na których w Londynie sportowcy będą walczyć o złoto. Jest wśród nich m.in. mistrzyni olimpijska i wielokrotna mistrzyni świata w kolarstwie górskim Gunn-Rita Dahle Flesja oraz wicemistrz olimpijski i mistrz świata Jose Antonio Hermida. - Zależy nam na tym, by każdy mógł choć trochę poczuć się olimpijczykiem i osiągnął to dzięki swojemu rowerowi - mówi Mateusz Musioł z biura prasowego Merida Polska.

Na Facebooku jak w Londynie

Tym, który pomoże odpowiednio wykorzystać rower laureata po konkursie, jest Cezary Zamana. Co zapewni on zwycięzcy? - Przede wszystkim może uzyskać ode mnie wskazówki, jak się przygotować do maratonu czy innego dłuższego wyścigu, wskazówki dotyczące pozycji na rowerze i samego roweru, w tym jego wyboru - mówi kolarski mistrz, zwolennik rowerów z 29-calowym kołem. Sam nie startuje w Rowerowym Konkursie Olimpijskim, ale mówi, że kibicuje zarówno olimpijczykom walczącym w Londynie, jak i na Facebooku.

Więcej o: