Dwa dni z Mazovią na Podlasiu

Zapraszamy na dwudniowy imprezę rowerową Podlasie MTB Tour w dniach 28-29 sierpnia składającą się z jazdy indywidualnej na czas oraz maratonu rowerowego.

Pierwszego dnia (28 lipca) na wyjeździe z Białegostoku w kierunku Supraśla zostanie rozegrana jazda indywidualna na czas, podobnie jak to się odbywa na wielkich wyścigach kolarskich. W tym roku będą to już II Mistrzostwa Białegostoku w kolarstwie MTB w jeździe indywidualnej na czas. Trasa czasówki zaplanowana została na wyjątkowo malowniczej ścieżce rowerowej łączącej Białystok z Supraślem. W połowie dystansu oraz w końcówce zostały wkomponowane przejazdy z trudniejszymi leśnymi ścieżkami.

Dzień później, w niedziele, odbędzie się dziewiąta odsłona Merida Mazovia MTB Marathon. Poszczególne trasy dystansów w Supraślu od kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników dwóch kółek, a baza uczestników w tym roku wynosi już ponad 14 tysięcy osób. Każda z edycji cyklu Merida Mazovia MTB Marathon daje możliwość startu nie tylko osobom mającym w temacie doświadczenie i odpowiedni poziom sportowy, ale także osobom, które chcą wystartować w maratonie pierwszy raz. Takie rozwiązania dają przygotowywane 4 trasy, dostosowane pod względem długości i trudności.

W Supraślu najkrótszy dystans Hobby ma 8 km, przeznaczony jest dla dzieci i całych rodzin. 26 kilometrowy dystans Fit to trasa dla osób rozpoczynających jazdę na rowerze. Dla bardziej zaawansowanych miłośników MTB przygotowane są dwa dystanse mające odpowiednio: Mega 60 km i Giga 89 km. Tak więc każdy miłośnik jazdy na rowerze odnajdzie się na tej imprezie. Zawodników czeka wiele podjazdów o różnym stopniu trudności. Trasa została poprowadzona w taki sposób, aby pokazać wszystko co najpiękniejsze na Podlasiu.

Podczas maratonu dla osób pozostających w miasteczku organizator jak zawsze przygotował wiele atrakcji. Dla najmłodszych Mazovia Junior Puky Race czyli mini wyścig na rowerkach biegowych na terenie miasteczka sportowego. Dla dorosłych stoiska ze sprzętem oraz odzieżą sportową.

Miasteczko sportowe zlokalizowane jest w centrum Supraśla, a sam start nastąpi z ulicy 3 Maja. Biuro zawodów rejestrujące uczestników będzie czynne na terenie miasteczka sportowego, w sobotę (28 lipca) w godz. 16.00-20.00 oraz w niedzielę (29 lipca) w godz. 8.00-10.30.

Suma czasów dwóch dni zmagań złoży się na klasyfikację generalną Podlasie MTB Tour.

Szczegółowe informacje dotyczące Podlasia MTB Tour (regulamin, mapka tras, szczegółowy program) na stronie organizatora www.mazoviamtb.pl

Więcej o: