Poland Bike Marathon. Żeglarz "królem" Góry Kalwarii

Poland Bike Marathon czwarty raz z rzędu zawitał do Góry Kalwarii. Ta miejscowość znajduje się od samego początku na mapie cyklu wyścigów amatorów, organizowanych przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa. Na starcie szóstego etapu Poland Bike Marathon stanęło blisko pół tysiąca osób.

Razem z miłośnikami jazdy na rowerach górskich na malowniczą trasę ruszyli m.in. świetny żeglarz, olimpijczyk z Pekinu Patryk Piasecki oraz dyrektor samochodowego Rajdu Barbórka Zdzisław Siwiński.

Żar lejący się z nieba nie był przeszkodą. Fani dwóch kółek na trasie mogli liczyć nie tylko na obficie zaopatrzone bufety z napojami, ale także na "wodne kurtyny" przygotowane przez strażaków. Dodatkowo w kolorowym Miasteczku Poland Bike przy Placu Piłsudskiego w Górze Kalwarii - mrożona kawa, zimne napoje, woda, izotoniki i kolejna strażacka "kurtyna wodna". Trasa Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii była nowością, łączyła najlepsze elementy z zeszłego roku i sprzed dwóch lat. Prowadziła w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą wokół historycznego Zamku Czersk. Jak na Mazowsze teren dość pagórkowaty. I jeszcze finisz. Na deser ścigania w Górze Kalwarii czekał długi, brukowy podjazd na metę.

Na najdłuższej trasie MAX (53 km) po samotnej ucieczce wygrał Patryk Piasecki. Drugie miejsce zajął Artur Mioduszewski, a trzecie Ernest Kurowski. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Sikora. Za nią finiszowały Katarzyna Pakulska i Jolanta Kowalska.

Na dystansie MINI (32 km) zwyciężył Paweł Błachucki, drugi był Kamil Kuszmider, a trzeci Tadeusz Piątkowski. W gronie kobiet triumfowała Izabela Macutkiewicz, przed Karoliną Chojecką i Mają Borowiec. Nowymi liderami klasyfikacji generalnej Omnium zostali Kuszmider i Macutkiewicz, odbierając na podium charakterystyczne koszulki: żółtą i różową.

Na trasie FAN (6 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Góry Kalwarii w kolarstwie górskim. Mistrzami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Amelia Borowiec, Aleksandra Lach, Weronika Tyszka, Kamil Lach, Szymon Bregier i Artur Budny.

Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem burmistrza Góry Kalwarii Dariusza Zielińskiego, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.

Kolejne kolarskie emocje już 22 lipca w Węgrowie. Tam odbędzie się siódmy etap tegorocznego Poland Bike Marathon.

Więcej na www.polandbike.pl.

O rowerach z pasjonatami podyskutuj na naszym Facebooku!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.