Jesteś seniorem - podejmij wyzwanie!

Aktywni seniorzy będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w jeździe na rowerze, pływaniu, tenisie, brydżu, badmintonie i innych dziedzinach sportu. Warmia Mazury Senior Games tosiedem dni zawodów rozgrywanych w jednym z najpiękniejszych regionów Polski.

Imprezy dla aktywnych seniorów cieszą się zarówno w Polsce, jak i na świecie coraz większym zainteresowaniem. Na listach startowych nie brakuje reprezentantów m.in. Holandii, Belgii, Rumunii, Niemiec, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii.

Warmia Mazury Senior Games 2012 są ciekawą propozycją dla seniorów - miłośników sportu. Od 10 do 16 września 2012 roku zawodnicy z całego świata staną do rywalizacji w 11 dyscyplinach:

w Olsztynie - pływacy, brydżyści, żeglarze oraz piłkarze nożni,

w Iławie - tenisiści oraz siatkarze plażowi i halowi,

w Lidzbarku Warmińskim - lekkoatleci i tenisiści stołowi,

w Ornecie - badmintoniści,

w Naterkach - golfiści.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w projekcie jest ukończenie 45 roku życia (dyscypliny zespołowe) oraz 40 roku życia (dyscypliny zespołowe - siatkówka halowa, piłka nożna).

Dodatkowo zainteresowani będą mieli również możliwość wzięcia udziału w konkurencjach rekreacyjnych - półmaratonie biegowym, maratonie rowerowym na rowerach górskich, strzelaniu do rzutków czy zawodach strzeleckich .

Ponadto przez sześć dni odbywać się będą liczne wydarzenia kulturalne, festiwale oraz konferencje naukowe z myślą o pokoleniu 45+ .

Zawody wpisują się w trwający właśnie Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej oraz Rok Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Ambasadorem Warmia Mazury Senior Games 2012 jest Jacek Wszoła , medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu oraz Moskwie, zdobywca najcenniejszych laurów mistrzostw Polski, Europy i świata. - Niestety, ale wszyscy zaczynamy się starzeć i nie uciekniemy od tego. - przyznaje Wszoła. - Tylko od nas samych zależy w jakim stopniu ten naturalny proces będzie przebiegał. Projekt Warmia Mazury Senior Games 2012 jest pewnego rodzaju sygnałem, żeby wziąć się za siebie, bo w innym przypadku może być z nami jedynie gorzej.

Więcej informacji o projekcie oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org

Więcej o: