Z radomskich chodników znikają kolejne wyrwikółki

Kolejne lubiane przez rowerzystów - bo bezpieczne - stojaki rowerowe stanęły przy przychodni Polmedic i przed pasażem handlowym Vis-á-Vis.

Nowe stojaki przed Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej "Polmedic" przy ul. Okulickiego 58/70 pojawiły się w poniedziałek. Wcześniej pracownicy i pacjenci przypinali rowery do barierki przy schodach prowadzących do przychodni. O zmianie poinformowali "Gazetę" członkowie Bractwa Rowerowego. Podkreślają, że podobnie jak w przypadku szpitala na Józefowie, który stojaki zamontował przed kilkoma tygodniami, każdy etap był konsultowany ze stowarzyszeniem.

- Wielu naszych pracowników i pacjentów jeździ rowerami - mówi Renata Ciechanowska z przychodni Polmedic. - Stojaki zamontowaliśmy dla ich wygody. Członkowie Bractwa doradzili, jakie stojaki wybrać, by były bezpieczne dla rowerów, i gdzie je zamontować.

W poniedziałek przy wejściu do przychodni stanęły cztery stojaki w kształcie odwróconej litery U. Można przy nich zaparkować osiem rowerów. Polmedic planuje też zamontować takie stojaki przy swojej drugiej przychodni, przy ul. Domagalskiego.

W ostatnich dniach stojaki stanęły też przed pasażem handlowym Vis-á-Vis przy ul. Chrobrego 2. Są podobne do tych, które stoją po drugiej stronie ulicy przy Galerii Słonecznej

- Wspieramy komunikację alternatywną i działania przyjazne środowisku wśród użytkowników naszych obiektów, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż stojaków rowerowych również przed Street Mall Vis-á-Vis w Radomiu - tłumaczy Joanna Cybulska z biura prasowego Capital Park, który zarządza Vis-á-Vis. - Taką prośbę skierowało do nas też Bractwo Rowerowe. Zgodnie z jego zaleceniami przed Vis-á-Vis zamontowane zostały stojaki w kształcie odwróconej litery U, do których można przypiąć całą ramę. Za montażem takich stojaków przemawiały też względy estetyczne i zachowanie spójności wizualnej ze stojakami, które znajdują się po drugiej stronie ulicy. Cybulska dodaje, że dziewięć stojaków rowerowych stoi blisko największych sklepów: Tesco, Empik i Rossmann tuż obok wiaty na wózki Tesco, dzięki czemu rowerzyści komfortowo mogą zrobić duże zakupy. Jeżeli stojaki będą cieszyły się popularnością, to centrum rozważy dostawienie kolejnych.

Przypominamy, że trwa akcja "Rowerem na zakupy" Zorganizowana wspólnie przez radomską oddział "Gazety" i Bractwo Rowerowe. Namawiamy klientów, by składali w sklepach wnioski o montaż stojaków, a dyrektorów i właścicieli sklepów, by stawiali przed ich drzwiami bezpieczne stojaki rowerowe i poinformowali nas o tym. Do akcji mogą się też przyłączyć placówki kultury i służby zdrowia czy urzędy, które takich stojaków nie mają jeszcze przed swoimi siedzibami. Wszystkie pozytywne zmiany opiszemy w "Gazecie".

Artykuł pochodzi z radomskiego wydania lokalnego Gazety.

Więcej o: