Bike Maraton wjeżdża w Gorce na Joy Ride Fest

Góra Wdżar, wygasły wulkan a obecnie jedna z najlepszych stacji narciarskich w Polsce będzie areną najbardziej nowatorskiego wydarzenia polskiej sceny MTB.

Piękne widoki na tatry i Jezioro Czorsztyńskie, 17 artystów na scenie, 8 dyscyplin rowerowych, 3 dni rywalizacji i IV edycja Bike Maraton 2012. W sobotę 26 maja , punktualnie o godz. 11.00 z dolnej stacji kolei krzesełkowej Czorsztyn Ski, miłośnicy rowerów MTB wyruszą na trasę maratonu. Jak zwykle organizatorzy przygotowali 3 dystanse do wyboru o różnym stopniu trudności:

- Medano (Mini, 23 km) to trasa do przejechania przez każdego kto ma rower i kask, bez trudnych technicznie odcinków i wymagających podjazdów, a każdy kto zdecyduję się na start prócz sportowych emocji i satysfakcji otrzyma dużą dawkę pięknych widoków na ośnieżone szczyty tatr, z trasy maratonu widać takie wierzchołki jak Gerlach, Rysy a przy dobrej pogodzie krzyż Giewontu.

- Mega (50 km i prawie 2000m przewyższenia) to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli, dla ludzi nie bojących się wyzwań stawianym przez polskie góry, dla miłośników MTB przez duże "M"

- Giga (68 km i 2900 m w pionie) to jeszcze bardziej wymagający wyścig i jeszcze większe wyzwanie, strome podjazdy i techniczne zjazdy chleb powszedni na tej trasie.

Prócz głównych dystansów oczywiście bezpłatne wyścigi dla dzieci w miasteczku rowerowym położonym w połowie stoku kolei Czorsztyn Ski.

Na wszystkich uczestników po wyścigu czeka jak zwykle tombola z pulą nagród ponad 5 tys. zł a wśród nich rower.

Każdy będzie mógł uzyskać porady dotyczące treningu w namiocie Bodyicoach, przetestować nowe rowery marki Scott, w tym nagrodę główną Bike Maraton 2012, rower Scott Scale 899 o wartości 36 000 zł, zakupić odzież rowerową firmy Berkner.

A poza Bike Maratonem Joy Ride Fest i 3 dniowy Festiwal Rowerowy z takimi konkurencjami: - Downhill, - Trial, - Slopstyle, - Enduro, - Dual Slalom, - Pumptrack.

Joy Ride Fest to również muzyka. W pięknym krajobrazie Kluszkowiec powstanie scena, z której nuty będą wypływać od rana do świtu! Gatunkowy mix muzyczny nikomu nie pozwoli stać w miejscu. Wystąpi ethno-elektryczny Gooral, ragamuffinowy Jamal, hip-hopowy GrubSon oraz cała masa djów grających wszelkie odmiany elektroniki.

Program imprezy i więcej informacji znajdziesz na www.bikemaraton.com

Więcej o: