Bursztynowy Bike Maraton w Wieluniu

Już po raz trzeci Bike Maraton, największy cykl maratonów rowerowych w Polsce, zawita na Szlak Bursztynowy. 12 maja miłośnicy kolarstwa górskiego spotykają się w Wieluniu.

To również trzecia edycja w tegorocznym sezonie. Po Wrocławiu i Zdzieszowicach Bike Maraton tym razem na terenie woj. Łódzkiego. Impreza już tradycyjnie wpisuje się w majowy kalendarz imprez rozgrywanych w Wieluniu, a trasa maratonu wiedzie przepięknymi zakątkami Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i Wyżyny Wieluńskiej coraz przecinając płynącą tędy Wartę. Bike Maraton LogoBike Maraton Logo fot. Bike Maraton

To świetna edycja na przygotowanie ostatnich szlifów formy do iście górskich edycji, które zaczną się już od kolejnej edycji zaplanowanej w Kluszkowcach.

Jak zwykle organizator przygotował dla uczestników 3 trasy do wyboru - dystans Medano 34 km, łatwy i prosty, do przejechania przez każdego kto ma rower i kask, dystans Mega, długości 61 km, przeznaczony dla średnio zaawansowanych zawodników oraz królewski dystans Giga, 94 km, dla wprawnie jeżdżących, trenujących kilka razy w tygodniu zawodników. W ubiegłym roku dystans Giga należał do Andrzeja Kaisera z Bytowa, zobaczymy czy tym razem uda mu się obronić tytuł.

Start Bursztynowej edycji Bike Maratonu zaplanowano na godz. 11.00 w sobotę 12 maja z ul. Sadowej w Wieluniu. Z siedmiu sektorów startowych w niewielkich odstępach na trasę wyruszy ponad 1000 zawodników z całej Polski oraz zagranicy. Jak zwykle na stracie nie zabraknie również kibiców, mieszkańców Wielunia, którzy głośnym dopingiem będą zachęcać do walki wyruszających kolarzy.

Po starcie głównym, w miasteczku sportowym ruszy Dziecięcy Bike Maraton czyli wyścigi i zabawy dla najmłodszych miłośników rowerów. Dla nich wszystkich mamy przygotowane specjalne numery startowe, dyplomy oraz nagrody.

Po wysiłku na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek Pasta Party i Tombola, czyli losowanie nagród wśród wszystkich uczestników, a w Tomboli - rower Medano Artist Yelow, aparat Fujifilm XP 30, zegarki od Festiny, akcesoria rowerowe Harfa-Harryson, akcesoria Brunox, okulary Arctica i wiele innych nagród.

Przyjedź na Bursztynową edycję do Wielunia i nakręć się na Bike Maraton!

Program imprezy

Piątek, 11.05.2012

16.00 - 21.00 - Zapisy w Biurze Zawodów

16.00 - 21.00 - Centrum informacji

17.00 - Zbiórka chętnych do wycieczki na oznakowaną trasę maratonu

Sobota, 12.05.2012

08.00 - 10.30 - Zapisy w Biurze Zawodów

10.30 - 11.00 - Przyjmowanie zapisów na wyścigi dla dzieci ( pomarańczowy namiot Bike Maraton )

10.30 - otwarcie sektorów startowych, ustawianie zawodników na starcie

11.00 - start Bursztynowej edycji Bike Maraton ( Medano, Mega, Giga maraton )

11.15 - start Dziecięcego Bike Maratonu w miasteczku sportowym

13.00 - 17.00 - Losowanie nagród wśród wszystkich uczestników

ok. 14.00 - Rozpoczęcie dekoracji zwycięzców dystansu Medano

ok. 15.00 - Rozpoczęcie dekoracji zwycięzców dystansu Mega

ok. 16.00 - Rozpoczęcie dekoracji zwycięzców dystansu Giga

17.00 - Zamknięcie trasy Bursztynowego Bike Maratonu na wszystkich dystansach

Więcej o: