Mazovia MTB W Olsztynie - bez słońca, ale z emocjami

Brak słońca nie przestraszył maratończyków, którzy w liczbie blisko tysiąca stawili się na starcie Merida Mazovia MTB Maraton w Olsztynie.

Brak słońca nie przestraszył maratończyków, którzy w liczbie blisko tysiąca stawili się na starcie Merida Mazovia MTB Maraton w Olsztynie. Deszcz dobrze schłodził kolarzy na starcie trudnego etapu, który naszpikowany był dużymi przewyższeniami. Ciekawy finisz zafundowali nam zawodnicy startujący na dystansie Mega (59 km). Pomiędzy pierwszym a piątym zawodnikiem było zaledwie 5 sekund różnicy!

Pierwsze miejsce na tym dystansie zajął Artur Mioduszewski (Retro MBike Team) . Drugie z sekundową stratą Roger Głowacki (GKK Opty-Mazowsze) . Trzeci na metę dojechał Bartosz Naczk (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn) z zaledwie dwiema sekundami straty do zwycięzcy. Wśród Pań najlepszą zawodniczką na dystansie Mega została Agnieszka Sikora (Legion-serwis Active Jet Merida Team) , druga była Maja Busma (Mybike.pl) , natomiast trzecią pozycję wywalczyła Joanna Kur (Airbike.pl) .

Na dystansie Giga (90 km) z przewagą czterech minut zwyciężył Paweł Kowalkowski (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn) . Drugi dojechał Radosław Gołębiewski (TTC Jade Toruń) . Tuż za nim na trzeciej pozycji, z niecałą minutą straty uplasował się Dariusz Zakrzewski (Triumph-Adler Poland Mistral) .

W kobiecej rywalizacji na najdłuższym dystansie wystartowały zaledwie cztery zawodniczki. I tak w kolejności dojechały na metę: Ewa Kołodziej (Airbike.pl) , Agnieszka Pawelec (Plannja Racing Team) , Natalia Łoboda (Carolina Medical Center) i Elżbieta Dobosz (Świat Sportu Racing Team) .

Na uczestników maratonu po ukończeniu startu czekała loteria Tombola, w której, oprócz wielu fantastycznych upominków, można było zdobyć rower o wartości 1700 zł!

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Podczas imprezy swoich sił w strefie rodzinnej rozrywki: Mazovia Puky Race, stawiali najmniejsi kolarze na rowerkach biegowych.

Kolejny etap rozegrany będzie 13 maja w Legionowie. Wyniki i fotogaleria z maratonu na stronie www.mazoviamtb.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA