AZS MTB CUP w Warszawie - na wojskowej ziemi

Sezon 2012 rozpoczęty W niedzielę 22 kwietnia na terenie Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się I edycja AZS MTB CUP.

Z pozoru płaska trasa okazała się nie lada wyzwaniem dla wielu startujących. W przeddzień zawodów pogoda płatała figle - po południu przeszła krótka ulewa zakończona gradobiciem! Dzięki temu sucha dotychczas trasa w kilku miejscach wzbogaciła się o kałuże i błoto. Na szczęście niedzielny poranek przywitał nas pięknym słońcem. Rywalizacja z powodu awarii elektroniki rozpoczęła się z opóźnieniem. Już tradycyjnie na trasę ruszyli najmłodsi, którzy rywalizowali w ramach Pucharu Mazowsza.

Najlepsi okazali się wychowankowie Warszawskiego Klubu Kolarskiego : Łucja Marcinkiewicz i Dominik Górak . W starszych grupach na czołowych miejscach znaleźli się zawodnicy z UKK BDC Huragan Wołomin . W kategorii junior triumfował Daniel Karolczyk z LKS Lotos Jabłonna .

Na starcie wyścigu kobiet stanęły 23 zawodniczki. Nie zawiodła faworytka, czyli Weronika Rybarczyk , która jednak czuła na plecach oddech Izabeli Kłosowskiej . Zawodniczka z UKS Wygoda Białystok straciła do zwyciężczyni 35 sekund. Trzecia zameldowała się Dorota Warczyk z LKK Start Tomaszów Mazowiecki .

O 14 ruszył wyścig mężczyzn, w którym wystartowało 70 zawodników - po 35 w Elicie i U-23. Od początku na czoło wysunęli się zawodnicy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego oraz Superior MTB Energy Team . Po dwóch okrążeniach od reszty stawki oderwali się Karol Michalski oraz Paweł Baranek , którzy dobrze współpracując powiększali przewagę nad rywalami po kolejnych rundach. W kolejnych grupkach jechali Paweł Król i Tomasz Szala z WKK oraz Wiktor Wojciech z Superiora . Na finiszu najlepszy okazał się Paweł Baranek z MBike Factory Team .

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in. aparaty cyfrowe, okulary, siodełka, impregnaty, kaski, suplementy. 6 maja w Bydgoszczy kolejna odsłona zmagań w cross-country .

Więcej o: