Święto Cykliczne - świętuj rower razem z nami. Czekamy na wasze zgłoszenia!

Już po raz trzeci zapraszamy Was do wspólnego rowerowego świętowania. Weekend 1-3 czerwca to świetna okazja, żeby się do nas przyłączyć i razem z całą rowerową Polską poczuć cykliczną moc. W tym roku imprezujemy w całym kraju w ramach Święta Cyklicznego, organizowanego wspólnie przez "Polskę na Rowery" i "Miasta dla Rowerów". Czekamy na Was!

O Święcie Cyklicznym

W tym roku szczyt akcji "Polska na Rowery" ma wyjątkowy charakter - razem z naszymi przyjaciółmi z ogólnopolskiej sieci " Miasta dla Rowerów " łączymy siły by wspólnie - razem z Wami - urowerowić cały kraj. Miasta dla Rowerów organizują z tej okazji atrakcje w największych polskich miastach - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście (małym i dużym), Szczecinie, Łodzi, Toruniu, Gliwicach, Brzegu i Zielonej Górze. Ale do obchodów Święta Cyklicznego może się włączyć każdy. Do włączenia się w Święto zapraszamy osoby prywatne, szkoły, samorządy, organizacje pozarządowe, kluby turystyczne i sportowe oraz sklepy rowerowe.

Idea Święta Cyklicznego nawiązuje do corocznych przejazdów rowerowych, jakie w latach dziewięćdziesiątych były organizowane w różnych miastach Polski. Ale Święto Cykliczne to nie tylko wielkie przejazdy rowerowe przez miasto. To także różne mniejsze imprezy: pikniki rowerowe, warsztaty, pokazy, prezentacje, konkursy, giełdy rowerowe, wycieczki, czy wyścigi po mieście.

Jak się włączyć

Jak się do nas przyłączyć do akcji? To proste. Są dwa sposoby. Przyjemny i jeszcze przyjemniejszy.

1. Sposób przyjemny. W weekend 1-3 czerwca trzeba wziąć rower i wybrać się na jedną z dziesiątek imprez rowerowych, które odbędą się tego dnia w całej Polsce. Można zwiększyć przyjemność, zabierając ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Listę imprez - która, jak wiemy z doświadczenia, będzie się wydłużać błyskawicznie - znajdziecie w naszym kalendarzu imprez .

2. Sposób jeszcze przyjemniejszy. Najlepszym sposobem na przyłączenie się do Święta Cyklicznego jest... zorganizowanie własnej imprezy. To może być wycieczka, przejazd, piknik rowerowy, rajd, wyścig. Imprezę można zorganizować dla pięciu osób lub dla pięciuset. Nie zapomnijcie ich zaprosić! I pamiętajcie - w zapraszaniu chętnie Wam pomożemy na łamach Gazety Wyborczej i w internecie.

Ograniczeniem przy organizowaniu imprezy na Święto Cykliczne jest jedynie wyobraźnia i rower. Żeby dopełnić formalności i oficjalnie włączyć się do akcji Imprezę trzeba zgłosić przez formularz kontaktowy . Dokładne instrukcje jak zorganizować imprezę, pomysły i inspiracje dla imprez oraz regulamin znajdziecie na naszych stronach.

Zapraszamy do wspaniałej zabawy. Jedźcie z nami rowerami, organizujcie rowerowe imprezy. W weekend 1-3 czerwca i każdy pozostały dzień roku! Niech tego dnia dzieje się jak najwięcej. Niech będzie nas widać w całej Polsce, od największych miast aż po najmniejsze miejscowości. To czy się uda, zależy także od Was.

Ważne linki:

REGULAMIN AKCJI

JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ

POMYSŁY I INSPIRACJE

FORMULARZ DO ZGŁASZANIA IMPREZ

Więcej o: